Šeštadienį duris atvers medinė Kurhauzo dalis

Reklama baigsis po sek.

Palangos miesto valdžia ir gyventojai šiuo metu alsuoja itin džiugiomis nuotaikomis. Spalio 17 d., šeštadienį, 13 val. Kurhauzo kieme vyks iškilminga medinės Kurhauzo dalies atidarymo ceremonija. Maždaug valandą truksiančio renginio metu bus perkirpta juostelė, susirinkusiesiems koncertuos dainininkas Liudas Mikalauskas ir Palangos orkestras.

Siekiant išvengti didelio žmonių sambūrio vienoje vietoje, renginys bus transliuojamas ir įrengtame dideliame ekrane, kad veiksmą puikiai matytų ne tik esantieji Kurhauzo kieme, bet ir susirinkusieji kiek atokiau – ant šaligatvio kitapus Vytauto gatvės.

Pasibaigus šventiniams renginiui, visuomenė turės galimybę trumpam pasižvalgyti po Kurhauzo medinės dalies vidų – apžiūrėti reprezentacinę salę bei teatro salę. Siekiant užtikrinti lankytojų saugumą, į Kurhauzo vidų bus galima įeiti nedidelėmis grupelėmis, o išeiti iš pastato reikės pro kitą, ne pagrindinį, įėjimą – į J. Basanavičiaus gatvės pusę.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus savotišku laimėjimu ir džiugiomis nuotaikomis dalinasi socialiniuose tinkluose. Jo teigimu, dėl Kurhauzo atgavimo ne vienerius metus truko įnirtinga kova ir nuolatinis lankymasis Vyriausybėje.

“Esu labai laimingas. Kartais atrodė, kad tai neįmanoma. Bet viskas yra įmanoma, jeigu užsispiri ir turi tikslą, tiki ir jo sieki. Ačiū visai komandai, visiems geriems žmonėms! Palanga išsaugojo ir atstatė dar vieną Grafų Tiškevičių istorinį pastatą. Ačiū Dievui, kad mums pavyko”, – socialiniame tinkle džiugesio neslėpė kurorto vadovas, įraše pateikęs visą nueito ilgo kelio chronoligiją.

“2002 m. rugpjūčio 25 d. Kurhauzas sudegė. 2011 metais balandžio 14 d. Palangos miesto taryba susirenka į naujos kadencijos posėdį, esu išrenkamas meru. Kitą dieną balandžio 15 d. į Palangą atvažiuoja tuometinis Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, pirma stotelė – beveik dešimtmetį sudegęs Kurhauzas. Įtikinėju kartu su komanda, kad skirtų finansavimą atstatymui.
2011 m. liepos 11 d. Palangoje vyko Vyriausybės, vadovaujamos Andriaus Kubiliaus, išvažiuojamasis pasitarimas, kurio metu apsispręsta ieškoti finansavimo Kurhauzui atstatyti. Vyriausybė protokoliniu sprendimu pavedė Kultūros ministerijai surasti lėšų 2012 metų biudžete, Savivaldybei priklausančios mūrinės dalies restauracijai.
2011 m. liepos pabaigoje Lietuvos Respublikos vardu įregistruotas 2000 metų detaliojo plano sprendinius atitinkantis 52,7 arų sklypas.
2012 m. gegužės 30 d. pradėta Kurhauzo mūrinės dalies restauracija. Tuometinė Vyriausybė skiria pirmines lėšas iš privatizavimo fondo – 700 000 litų.
2012 m. gruodžio viduryje savivaldybė kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą dėl teisės gauti statybą leidžiantį dokumentą pastato mūrinės dalies kapitalinio remonto darbams atlikti be bendrasavininkių sutikimo.
2013 m. kovą buvo priimtas Savivaldybei palankus sprendimas, Jackos minėtą Palangos miesto apylinkės teismo sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui.
2013 m. lapkričio pradžioje Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog nėra įrodymų, kad Savivaldybė pažeidė teisėtus bendrasavininkių interesus – kapitalinio remonto projekto sprendiniais nenumatyta didinti pastato tūrio, keisti architektūros ar pagrindinės konstruktyvinės schemos, o projekto architektūriniais sprendiniais numatyta saugoti esamus vertingus želdinius.
2012 m. gruodžio pabaigoje tuometinė KPD direktorė Diana Varnaitė pranešė – KPD priėmė sprendimą kreiptis į teismą, kad privatiems asmenims priklausanti medinė Kurhauzo dalis kaip netinkamai prižiūrima būtų paimta valstybės reikmėms.
2013 m. gruodžio 14 d. Kurhauzo mūrinė dalis atvėrė duris kurorto bendruomenei. Lėšų mūrinės dalies restauracijai užbaigti skyrė tuometinė Vyriausybė ir Palangos miesto savivaldybė.
Nuo 2015 metų kurhauze aktyviai veikia Palangos kultūros ir jaunimo centras. Kasmet Kurhauze įvyksta per 250 įvairių renginių: tai aukšto meninio lygio koncertinės programos; valstybinių, kalendorinių švenčių minėjimai, festivaliai ir kt.
2017 m. birželio 30 d. Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad Kurhauzo medinė dalis turi būti perimta valstybės nuosavybėn.
2017 m. spalį medinė Kurhauzo dalis perduota Savivaldybei.
2017 m. pabaigoje atlikti pastato medinės dalies tyrimai ir parengtas pamatų tvarkybos darbų projektas.
2018 m. restauruoti medinės dalies pamatai.
2019 m. parengtas Kurhauzo tvarkybos projektas, gautas tvarkybos leidimas ir pradėti tvarkybos darbai. Parengtas ir pastato pritaikymo projektas, pagal kurį darbai vyko lygiagrečiai su tvarkyba.
Medinės Kurhauzo dalies restauracijai lėšas skyrė Vyriausybė ir Palangos miesto savivaldybė”, – rašoma paskyroje.

Palangiškiai bei visos šalies gyventojai, norintys spalio 17 d. dalyvauti Kurhauzo medinės dalies atidarymo renginyje, įgyvendinant Vyriausybės nutarimo reikalavimus bei siekiant užtikrinti susirinkusiųjų saugumą, privalės užsiregistruoti. Registracija vyks spalio 17 d. renginio vietoje – norinčiuosius dalyvauti Kurhauzo medinės dalies atidarymo renginyje pasitiks savanoriai bei padės užpildyti registracijos anketą. Šioje anketoje reikės pateikti vos keletą duomenų – asmens vardą bei pavardę ir telefono numerį.

Kiekvienas, spalio 17 d. atvykęs į renginį bei pageidaujantis apsilankyti restauruotos Kurhauzo medinės dalies viduje, gaus specialų lipduką, patvirtinantį, kad asmuo yra užsiregistravęs. Lankytojai, neturintys šio lipduko, į Kurhauzo vidų nebus įleidžiami.

Nespėjusieji ar negalėjusieji Kurhauze apsilankyti kitą šeštadienį, tai padaryti galės sekmadienį, spalio 18 d.,  nuo 10 val. iki 16 val. Norėdami užeiti į pastato vidų, sekmadienį lankytojai taip pat privalės užsiregistruoti pas jų laukiančius savanorius.

Visi renginio dalyviai raginami rūpintis savo ir aplinkinių saugumu – dėvėti apsaugines veido kaukes bei laikytis saugaus socialinio atstumo.

Neturėtų nusiminti ir tie, kurie minėtomis dienomis neturės galimybių aplankyti Kurhauzo medinę dalį. Greitu laiku bendruomenę ir atvykusius svečius Kurhauzas pakvies į kultūrinius renginius.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių