Šiandien minima Latvijos nepriklausomybės diena

Indrė Pix (prokadras.lt)
Reklama baigsis po sek.

Foto Indrė Pix (prokadras.lt)

Nuo 1915 m. Latvija buvo užimama tai Vokietijos, tai Rusijos. 1918 m. lapkričio 18 d. Latvijos liaudies taryba paskelbė Latvijos respublikos nepriklausomybę. Lapkričio 25 d. Latvijos nepriklausomybę pripažino Vokietija. Rusija Latvijos nepriklausomybę pripažino tik 1920 balandžio 11 d.

Latvijos nepriklausomybė truko iki 1939 m. J. Ribentropo – V.Molotovo pakto, po kurio ji vėl tapo priklausoma nuo Tarybų Sąjungos. Latvijos nepriklausomybės atkūrimas vėl paskelbtas 1991 m. rugpjūčio 21 d.

Latvijos vėliava yra viena seniausių pasaulyje. Legenda pasakoja, kad vienos latgalių genties kovos metu mirtinai sužeistas karo vadas buvo įvyniotas į baltą audeklą, kuris permirko nuo jo kraujo. Kariai pakėlė šį kruviną audeklą kaip savo vėliavą, ji įkvėpė narsuolius mūšyje ir padėjo iškovoti pergalę.

Šiandien, lapkričio 18 dieną, ant Biržos tilto kartu su Lietuvos vėliavomis plevėsuoja ir Latvijos vėliavos. Ši simboliška vėliavų instaliacija skirta Latvijos valstybės Nepriklausomybės dienai paminėti.

Valstybinių švenčių ir svarbiausių šalies minėtinų datų metu Biržos tiltas per Danę pasipuošia Lietuvos valstybės vėliavomis. Tai puošia tiltą, malonu praeivio – miestiečio ar svečio – akiai. Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centras Žvejų rūmai pasiūlė tiltą vėliavomis puošti dažniau – ne tik valstybinių švenčių metu, bet minint ir kitas svarbias šalies ar kaimyninių, mums draugiškų valstybių datas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių