Šildymo sezoną Klaipėdoje planuojama pradėti dar šią savaitę

Reklama baigsis po sek.

Pirmieji šiltesnių namų bei jaukesnių vakarų regione sulauks Kretingos rajono gyventojai. Dar penktadienį viešai pranešta apie priimtą sprendimą, – atsižvelgiant į artimiausių dienų orų prognozes, nuo spalio 12 d., Kretingos rajone pradėtas šildymo sezonas. Per tris darbo dienas šildymas bus įjungtas ikimokyklinėse ir gydymo įstaigose, visuose gyvenamuosiuose namuose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Praėjusiais metais Kretingos rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo ir gydymo įstaigos pradėtos šildyti nuo rugsėjo 25 d., kitos įstaigos ir gyvenamieji namai – nuo spalio 3 d.

Nuo šiandien, spalio 13 dienos šildymo sezonas pradėtas Klaipėdos rajono savivaldybėje esančiose ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigose. Kituose sektoriuose radiatoriai šilti turėtų pradėti nuo trečiadienio.

“Dėl darželių ir mokyklų šildymo įsakymas buvo pasirašytas jau vakar, o šiandien greičiausiai bus pasirašytas sprendimas dėl šildymo pradžios daugiabučiuose, gyvenamuosiuose namuose. Šią savaitę tai tikrai, tikriausiai šilti radiatoriai kituose sektoriuose pradės jau rytoj”, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės mero patarėjas Jevgenijus Bardauskas.

Apie poreikį pradėti šildymo sezoną svarsto ir kurortas. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, prieš savivaldybės administracijai priimant sprendimą, socialiniuose tiknkluose vakar vakare surengė kurorto gyventojų apklausą. Jos metu teiravosi palangiškių nuomonės, ar jau metas pradėti šildymo sezoną ir kokia temperatūra svyruoja gyvenamosiose patalpose.

“Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, noriu sužinoti jūsų nuomonę dėl šildymo sezono pradžios. Kretinga jau rytoj pradeda šildymo sezoną, Palanga švietimo įstaigoms leis apsispręsti ir, jei matys poreikį, jungti šildymą penktadienį. Ar nevertėtų galimybę įsijungti šildymą daugiabučiams namams suteikti jau pirmadienį? Viena vertus, suprantama, kad daugelis gyventojų nori pataupyti ir šildymo sezono pradžią nukelti tolesniam laikui. Kita vertus – įpusėjo ruduo, o šiais metais jis kelia kaip niekad daug grėsmių, tad nesinorėtų, kad žmonės namuose šaltų ir imtų sirgti. Kokia jūsų nuomonė? Padiskutuokime”, – rašoma kreipimesi į gyventojus. Dauguma jų vis dėlto pasisakė dar palaukti kur kas vėsesnių orų, tad kol kas lemtingas sprendimas nėra priimtas.

Apie šildymo sezono pradžią diskusijos nuo vakar verda ir Klaipėdos miesto savivaldybėje. Statinių administravimo skyriaus patarėjas Algis Gaižutis patikino, kad administracijai pirmadienį buvo pateikta informacija, kad atsižvelgiant į orų prognozes, padidėjusią drėgmę, siūloma uostamiestyje šildymą pradėti dar šią savaitę.

“Jau panaikinta nuostata, kad reikia laukti, kol tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra pasieks 10 ar net mažiau laispnių. Žiūrime ir į higienos normas, ir į orų prognozes, tą pačią temperatūrą, lietingumą, ir tikrai svarstome apie šildymo sezono pradžią, kuri galėtų prasidėti dar šią savaitę”, – teigė A. Gaižutis.

Epidemiologinė situacija taip pat verčia su šildymo sezono pradžia ilgai nedelsti, kad gyventojai namuose patirtų kuo mažiau diskomforto. Įprastai pirmiausia pradedama tiekti šilumą ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, švietimo įstaigoms, ligoninėms, tačiau pasak A. Gaižučio, gali nutikti ir taip, kad centralizuotas šildymas vienu metu bus pradėtas tiek išvardintuose sektoriuose, tiek gyvenamuosiuose namuose. Tai lems artėjančių parų orų prognozės.

Statinių administravimo skyriaus patarėjas priminė, kad daugiabučių namų gyventojai šildymo sezono pradžią gali paankstinti ir patys, nelaukdami administracijos sprendimo. Tam reikalingas gyventojų daugumos pritarimas, tuomet apie jį būtina informuoti šilumos administratorių.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių