Šildymo sezono pabaiga – balandžio 30-ąją

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, atsižvelgdama į artimiausių parų meteorologines prognozes, priėmė sprendimą nuo balandžio 30 d. uostamiestyje baigti šildymo sezoną.

Įprastai centralizuotas šildymas nutraukiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra siekia 10 ir daugiau laipsnių. Nors ši žiema buvo neįprastai šilta, šildymo sezono pabaiga skelbiama vėliau nei praėjusiais metais.

2019-aisiais toks sprendimas buvo priimtas balandžio 19-ąją dieną. 

Biudžetinėse bendrojo ugdymo įstaigose šildymo sezonas yra baigtas anksčiau – balandžio 10 dieną. Iki šios dienos yra šildomi vos trys darželiai „Žemuogėlė“, „Pingvinukas“ ir „Aitvarėlis“. Tai buvo padaryta siekiant taupyti miesto pinigus. Įvertinta, kad karantino laikotarpiu mokyklos ir darželiai ištuštėjo, tad šildyti tuščius pastatus nėra tikslo.

Pastaruosius metus buvo laikomasi reikalavimo, kad norint nutraukti šildymo sezoną tris paras iš eilės vidutinė oro temperatūra turi siekti 10 laipsnių šilumos. „Dabar savivaldybei leista pačiai nuspręsti, kada baigti šildymo sezoną. Vienintelė išlikusi sąlyga – laikytis galiojančių higienos normų, pagal kurias patalpose turi būti užtikrinama 18 laipsnių temperatūra“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Statinių administravimo skyriaus patarėjas Algis Gaižutis.

Pavienių gyventojų raginimų baigti šildymo sezoną sulaukta ir šiemet, tačiau, pasak A. Gaižučio, šį balandį jų buvo žymiai mažiau negu ankstesniais metais. „Karantino metu žmonės daugiausia laiko praleidžia namuose. Vos 5-7 laipsnius šilumos įdienojus pasiekdavusi temperatūra ir šaltos naktys, manoma, ir buvo tos priežastys, dėl kurių miestiečiai šiemet neskubino baigti finansiškai nelengvo šildymo sezono.

Artimiausiomis dienomis Klaipėdoje prognozuojami saulėti, šilti orai.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių