Siūloma atsisakyti privalomojo kaukių dėvėjimo

Reklama baigsis po sek.

COVID – 19 komiteto posėdyje šiandien priimtas sprendimas dėl kaukių dėvėjimo. Siūloma, kad viešose vietose veido apsaugos priemonės nebebūtų privalomos, tai liktų tik rekomendacija.  Kaukių taip pat nebereikėtų dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems.

Tačiau kaukes vis dar reikėtų dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose.

Komiteto posėdyje taip nutarta leisti pačioms švietimo įstaigoms pasirinkti, kokios formos ugdymą taikyti iki mokslo metų pabaigos: nuotolinį, įprastą (su nustatytais reikalavimais) arba mišrų.

Nuo gegužės 30 dienos siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas. Kol kas, žinoma, be žiūrovų.

Nuo gegužės 30-osios renginiai bus leidžiami tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvaus ne daugiau kaip 30 žiūrovų (renginio organizatoriai ir personalas čia neįsiskaičiuoja) ir bus išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Komiteto posėdžio metu akcentuota, kad jau artimiausioje ateityje leidžiamas žiūrovų skaičius gali keistis didėjimo linkme – jei tik leis epidemiologinė situacija.

Šiems COVID-19 komiteto sprendimams dar turės pritarti LR Vyriausybė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių