Siūloma: privalomas kaukių dėvėjimas bei rekomenduojamas darbas nuotoliniu būdu

Reklama baigsis po sek.

Šiandien popiet į posėdį susirinksiantis ministrų kabinetas turės apsispręsti dėl siūlomų papildomų pandemijos valdymo priemonių. Dar antradienį Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė akcentavo, jog gautas teisininkų išaiškinimas, jog papildomiems sprendimams įvesti karantino režimo šalyje nereikės.

LR Vidaus reikalų ministerija siūlo koreguoti dabar galiojančias ekstremaliosios situacijos nuostatas. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso SARS-CoV-2 delta atmaina, kuriai būdingas apie 60 proc. didesnis užkrečiamumas, sąlygojantis, kad virusui perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio jo kiekio, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemiologinė situacija Lietuvoje išlieka nepalanki.

Rugsėjo 28 d. duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai per dieną registruojama 1360 atvejų, 14 dienų sergamumo rodiklis yra 634,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų. COVID-19 lovų užimtumas asmens sveikatos priežiūros įstaigose 2021 m. rugsėjo 28 d. duomenimis šiuo metu siekia 1162 lovų, iš jų 121 reanimacijos ir intensyvios terapijos būtina imtis papildomų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo valdymo priemonių. Šiuo metu Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 turi (paskiepyti ar persirgę) 67,7 procentai gyventojų, tačiau imunizuotų asmenų skaičius vis dar nepakankamas viruso plitimui valdyti.

Dėl aukščiau nurodytų veiksnių nuo spalio 1 d. siūloma, kad veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse (pvz., kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose), būtų privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su Galimybių pasu, ar be jo, o ne rekomendacinio pobūdžio.

Įvertinant tai, kad (COVID-19) delta atmainos atvejai plinta esant tinkamoms klimato sąlygoms, neužtikrinant tinkamo patalpų vėdinimo, dirbant uždarose erdvėse, t.y. darbo kolektyvuose, taip pat siūloma nustatyti, kad tiek viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims rekomenduojama darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių