Skvernelis: karantiną pratęsti norima iki gegužės 11 d.

Reklama baigsis po sek.

Vyriausybė ruošiasi trečiadienį priimti sprendimą dėl karantino pratęsimo iki gegužės 11 dienos.

Svarstoma leisti atnaujinti veiklą sveikatos įstaigoms, atliekančioms planines procedūras, muziejams, bibliotekoms, kirpykloms bei kosmetologijos kabinetams.

Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras turi pristatyti planą, kaip bus atnaujinamos planinės paslaugos gydymo įstaigose.

Planuojama sudaryti galimybę tam tikrų sporto šakų neprofesionaliems užsiėmimams lauke.

Gegužės mėnesį bus svarstoma dėl vaikų darželių darbo atnaujinimo. Pasak premjero, dabar yra laukiama ekspertų išvadų. Tikėtina, kad į ugdymo įstaigas gali būti priimami ne visi vaikai. Dirbti ko gero negalės rizikos grupei priklausantys asmenys.

Trečiadienį taip pat turėtų paaiškėti ar lauko kavinėms, prekybos ir pramogų centrams bus leista atnaujinti veiklą griežtai ribojant įėjimą.

Šiek tiek švelninami reikalavimai į renginius atvirose erdvėse automobiliais atvykusiems dalyviams. Jiems renginio metu leidžiama atsidaryti langus, tačiau privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Taip pat būtinas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp automobilių.

Šie pakeitimai buvo priimti atsižvelgus į tai, kad dalyviams būtų patogiau renginius stebėti iš automobilių. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad renginių metu atvirose vietose visiems dalyviams griežtai draudžiama išlipti iš automobilių. Reginių metu automobiliuose gali būti tik po du žmones, išskyrus šeimos narius bei artimus giminaičius. Bilietais į tokius renginius gali būti prekiaujama tik internetu.

Prieš renginį jo organizatoriai turi informuoti dalyvius, kad renginyje nerekomenduojama dalyvauti žmonėms, kurie vyresni nei 60 metų ar serga lėtinėmis ligomis. Taip pat  negali dalyvauti tie žmonės, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (karščiavimas, kosulys, dusulys). Apie tai paskelbti internete. Dalyviai turi būti informuoti apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.). Ši informacija turi būti paskelbta prie įvažiavimo į renginį ir internete.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių