Sprogimo-gaisro metu nukentėjo 9 darbuotojai, kai kurių būklė sunki

Reklama baigsis po sek.

Dėl sprogimo ir kilusio gaisro AB „Klaipėdos mediena“, šį vakarą sušauktas skubiai Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu įmonės vadovas, aplinkosaugos specialistai bei medikai pateikė naujausią informaciją apie incidentą ir jo pasekmes darbuotojų sveikatai.

Incidento priežastys kol kas nežinomos

AB „Klaipėdos mediena“ vadovas teigė, kad iki šiol jam bei darbuotojams nežinomos priežastys, kodėl nugriaudėjo sprogimas ir kilo gaisras. Incidentas kilo įmonės medžio drožlių gamybos pastatų komplekse.

Jau kažkur apie 12-13 valandą įvyko sprogimas. Aš kaip tik leidausi iš trečio aukšto į antrą. Pamačiau, kad viena siena subyrėjo, didžiulio sprogimo banga. Mes iš karto ėmėmės priemonių evakuoti visus žmones, baldų gamybą bei kitus skyrius. Suskaičiavom darbuotojus, visus evakavom, pranešėm gaisrininkams, medikams. Dėl priežasties labai sudėtinga pakomentuoti, nes apklausus visus darbuotojus, nei vienas negalėjo paaiškinti sklandžiai, kas įvyko, dėl ko įvyko. Visi įrenginiai veikė savo režimu“, – teigė generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Viena pastato betoninė siena yra itin nestabili, gali bet kuriuo metu griūti. Įeiti ir apžiūrėti pastatą griežtai draudžiama. Įmonės teritorijoje budi gaisrininkai, medikai, policijos pareigūnai. Veikla visose gamybose yra sustabdyta. Bus sudaryta komisija, kuri ištirs įvykio aplinkybes.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis informavo, kad į įvykį buvo išsiųstos maksimalios ugniagesių pajėgos: 8 automobilinės cisternos ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš Gargždų, Kretingos. Iš karto buvo iškviesti du keltuvai, galintys kelti iki 55 metrų, tai padėjo suvaldyti gaisrą. Darbus apsunkino tai, kad konstrukcijos buvo pažeistos, nestabilios, todėl bet kada galėjo griūti.

Reikėjo visus darbus atlikti nuo keltuvo arba iš išorės, nes į vidų siųsti ugniagesius gelbėtojus siųsti ant stogo arba į vidų buvo labai pavojinga. Dar apsunkino šiandien esantis vėjas. Jis nuolat į atskirus židinius nuolat įpūsdavo liepsnos. Incidentas neeilinis, griūtys pasitaiko, tačiau tokio masto itin retai. Liūdniausia, kad nukentėjo žmonės. Mes budėsime teritorijoje ir išvyksime tik tada, kai įsitikinsime, kad tikrai viskas likviduota. Taip pat į įvykio vietą vėliau, gal po paros ar mažiau, bus išsiųsti mūsų ekspertai, kurie aiškinsis, dėl ko visa tai įvyko tiksliai“, – M. Garbenis.

Gaisras įmonės AB „Klaipėdos mediena“ teritorijoje šiai minutei nėra likviduota, yra paskelbta tik jo lokalizacija. Kai bus paskelbta likvidacija, tuomet bus dar stebima, ar gaisras neatsinaujina. Ugniagesius neramino greta esančio pastato siena, kuri po smūgio yra netvirta.

Mano įsitikinimu, jeigu dar šiek tiek ta siena pajudės, tai tas pastatas turėtų visiškai nugriūti. Aišku, čia dar tai turi įvertinti statybų ekspertai, bet tikrai vengiame ten sutelkti žmones, įrangą“, – M. Garbenis.

Įmonės vadovai apie incidentą turi informuoti savivaldybę, Statybos inspekciją. Institucijos savo ruožtu sudarys statinio avarijos tyrimo komisiją. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal BK 176 strp. (Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimas).

Kai tik galėsime patekti į teritoriją, tuomet atliksime kitus procesinius veiksmus ir atliksime tyrimą. Jame dalyvauja ir įvykio vietoje mūsų ekspertai. Buvome pasitelkę droną. Dabar svarbiausia užtikrinti, kad į įmonės teritoriją nepatektų pašaliniai asmenys“, – teigė KAVPK viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai buvo įvykio vietoje, išsikvietė aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją. Buvo paimti mėginiai pavėjinėje pusėje trijuose taškuose, vienas – priešvėjinėje pusėje. Bus tiriamos kietosios dalelės ir LOJ (lakieji organiniai junginiai).

Kietųjų dalelių tyrimų rezultatus žinosime tik penktadienį, o LOJ – tik kitą savaitę. Kadangi buvo didelis vėjas, dūmai labai greitai išsisklaidė, tai tikėtina, kad aplinkos oro taršos ribinės vertės nebus viršijamos, bet palaukime penktadienio“, – Ramunė Lukoševičienė, Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento viršininkė.

Pavojaus gyventojams ir jų sveikatai kol kas nėra, tačiau NVSC Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja A. Šlepetienė ragino gyventojus, turinčius lėtines ligas ar pajutusius keistą kvapą – neiti į lauką, uždaryti langus ir likti namuose, neleisti vaikams žaisti lauke.

Nukentėjo 9 darbuotojai, kai kurių būklė sunki

Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties dispečerė tik kilus incidentui informavo, kad pirminiais duomenimis, yra nukentėję devyni asmenys.

KUL vyr. gydytojas Vinsas Janušonis, ligoninėje gydomi septyni darbuotojai. 5 iš jų – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

13,14 val. atvežtas buvo pirmas pacientas. Šiuo metu turime paguldę 7 pacientus. 5 – Reanimacijos skyriuje, likusieji – traumatologijos skyriuje. Pacientai visi vyrai, jų amžius nuo 23 iki 59 metų. Reanimacijos skyriuje du pacientai sunkūs, vieno yra nudegimas 90 proc., kito apie 33 proc. kūno – jo nudegimai kai kurie yra gilūs. Kitų nudegimai yra iki 10 proc., plaštakų, veido nudegimai. Vieno galvoje yra muštinė žaizda, bet ji neturinti pasekmių. Džiugesnė žinia, kad kol kas tik vieno asmens yra truputį pažeisti kvėpavimo takai, tai kol kas, kas blogiausia būtų, to nėra“, – V. Janušonis.

Pasak vyr. gydytojo, įmonės darbuotojams kol kas pavojaus gyvybei nėra.

Šiai minutei nėra. Mes nežinome, kas bus po dviejų valandų, po paros, kol kas pavojaus gyvybės nėra“, – V. Janušonis.

Kiti du nukentėję įmonės darbuotojai nuvežti į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.

Derinome, kuri gydymo įstaiga kiek gali pacientų priimti. Tai KUL pasakė, kad septynis, kitus du nuvežėme į Respublikinę“, – Rimvydas Juodviršis, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyr. gydytojas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių