Startuoja Vingio pasažo tvarkymo darbai

Reklama baigsis po sek.

Rangos sutartis dėl Vingio mikrorajono aikštės, esančios tarp Vingio ir I. Simonaitytės g., ir jos prieigų remonto darbų tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir supaprastinto atviro konkurso laimėtojo UAB „Stamela“ pasirašyta praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Sutarties kaina – 1,1 mln. Eur. Lėšos remonto darbams atlikti bus skiriamos iš savivaldybės biudžeto. Darbai bus atliekami pagal UAB „Projektai ir Co“ parengtą techninį projektą.

Betoninių plytelių, kuriomis išklota pėsčiųjų alėja, būklė yra prasta: plytelės daug kur iškilnotos, vaikščioti nėra saugu. Prieš kelis dešimtmečius įrengta alėja dengta gelžbetoniniu stogu, kuris dėl nusidėvėjusių lietaus nubėgimo konstrukcijų šlampa ir rūdija. Apšvietimo nebėra, todėl vakarais čia tamsu ir nejauku. Tačiau ir dieną praeiviai rizikuoja susižeisti, užkliuvę už iškilusių, sutrūkinėjusių plytelių ar lietaus surinkimo latakų. Negailestingi laiko pėdsakai matomi ir ant neįgaliesiems skirto panduso, laiptų ir kt.

Specialistams visapusiškai įvertinus Vingio pasažo būklę, buvo nuspręsta skverą tvarkyti iš esmės: įrengti papildomus takus aplink skvero žaliąsias erdves ir suoliukus, sukurti didesnę vaikų žaidimų erdvę, šiaurinėje parko dalyje suprojektuoti stacionarų lauko tualetą. Rytinėje sklypo dalyje bus pastatyta nauja šiuolaikiška metalinių konstrukcijų stoginė su grūdinto stiklo stogo danga. Bus įrengti dviračių stovai, šiukšlių dėžės, atnaujinti mediniai suoliukai. Skvero akcentu taps dekoratyvinis laikrodis. Taip pat numatyta įrengti naują skvero ir jo prieigų apšvietimą, sutvarkyti visos tvarkomos teritorijos žaliąsias zonas, suformuoti naujus želdynų plotus. Medžiai čia yra jauni ir sveiki, todėl jų keisti nereikės.

Gyventojai Vingio skvere galės jaustis saugiau negu iki šiol ir dėl įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų. Parenkant jų išdėstymo vietas konsultuotasi su policijos pareigūnais.

Atnaujintoje pėsčiųjų alėjoje, jungiančioje skverą ir Vingio g., bus įrengti mažosios architektūros elementai – suoliukai, šiukšlių dėžės, šviestuvai bei laikini prekystaliai vietos prekeiviams. Skveras, per kurį iš gyvenamųjų namų klaipėdiečiai keliauja į Vingio gatvę, komercinę alėją, mokyklą, prekybos centrus, bus pritaikytas judėti žmonėms su negalia.

Pradėsime dar vienos miesto teritorijos atnaujinimo darbus. Svarbiausias savivaldybės tikslas ir rūpestis – užtikrinti reikiamą finansavimą, kad suplanuoti darbai vyktų sklandžiai ir po pustrečių metų gyventojai galėtų džiaugtis šiuolaikiškai sutvarkyta viešąja erdve, kuri bus žymiai patrauklesnė ir šio mikrorajono gyventojams, ir vietos verslo aplinkai“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Šių metų miesto biudžete Vingio pasažo teritorijos tvarkymui numatyti 300 tūkst. Eur. Darbų atlikimo terminas – 27 mėn.

Prasidedančios statybos reiškia būsimus pokyčius, tačiau kartu tai yra ir neišvengiami nepatogumai (triukšmas, dulkės, išrausti takai ir pan.), su kuriais reikės laikinai susitaikyti. Atsiprašome Vingio kvartalo gyventojų už būsimą diskomfortą ir tikimės jų kantrybės bei supratimo, o pabaigus teritorijos tvarkymo darbus turėsime gražią, šiuolaikišką aplinką“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Darbų pradžia – jau visai čia pat. Liepos 1 d. numatyta pradėti vadinamojo Vingio pasažo stoginės griovimo darbus. Pasaže įsikūrę verslininkai laikinai veiklas turi perkelti į kitą pasiūlytą vietą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių