Suformuotas valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas

Reklama baigsis po sek.

Siekiant plėtoti visuomenės sveikatos stiprinimui skirtas veiklas, didinti visuomenės sveikatos raštingumą, suformuotas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF) 2021 metams. Jį sudaro dalis akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką bei lėšos, gautos iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu yra nustatyta, kad 2021 m. VVSSF sudaryti bus skirta 0,5 proc. 2019 m. faktinių įplaukų iš akcizo pajamų, gautų už parduotu alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką bei lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

2019 m. šios faktinės įplaukos iš akcizo pajamų sudarė – 651 491 tūkst. eurų, iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio – 18 mln. 632 tūkst. eurų. Skyrus 0,5 procento faktinių įplaukų iš 2019 m. gautų akcizo pajamų ir azartinių lošimų mokesčio, 2021 m. VVSSF sudarytų 3 mln. 351 tūkst. Eur, t.y. 103 tūkst. Eur daugiau nei 2020 m. (kai buvo skirta 3 mln. 248 tūkst. Eur).

VVSSF veikia nuo 2016 m. Jis sudaromas siekiant sukauptas lėšas naudoti visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

2020 m. VVSSF lėšomis finansuoti 37 projektai, kurie buvo skirti prevencinei veiklai, 6 projektai – skirti mokslo tyrimams, 10 projektų – skirtų socialinėms informacinėms kampanijos organizuoti.

Šį fondą administruoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

 

SAM Spaudos tarnyba

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių