Sukčiai iš moters išviliojo beveik 50 tūkst. eurų

Reklama baigsis po sek.

Trečiadienio rytą, apie 08.18 val., į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 1952 m. gimusi moteris. Ji nurodė, kad laikotarpiu nuo birželio 22 d. iki liepos 17 d. nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš jos išviliojo 48 282 eurus. Pinigų buvo prašoma skambinant telefonu, su moterimi kalbėdavo vis nauji asmenys, kalbėdavo rusiškai. Nukentėjusioji, patikėjusi galima sėkme, į sukčių sąskaitas per kelis kartus pervedė apvalią pinigų sumą. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Pasak Klaipėdos apskrities kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų, pastebima, kad toks sukčiavimo būdas pastaruoju metu populiarėja. Dažniausiai yra skambinama telefonu, kartais iš užsienyje registruotų numerių, ir siūloma investuoti į vertybinius popierius, ar kriptovaliutą. Asmenims siūloma apsilankyti solidžiai atrodančiuose, bet fiktyviuose finansinių bendrovių puslapiuose, prašoma instaliuoti tam tikras programas, o tai padarius, sukčiai įgauna galimybę visiškai kontroliuoti  nukentėjusiųjų kompiuterius. Prašoma į neva investicines sąskaitas pervesti vis didesnes sumas, o po kurio laiko sąskaitos užblokuojamos,  žmonės patiria tūkstantinių nuostolių.

Policija nuolat, įvairiomis priemonėmis, ragina  gyventojus būti budriais ir atidžiais. Tokie sukčiai, pasak pareigūnų, dažniausiai pasižymi sugebėjimu psichologiškai paveikti nukentėjusįjį asmenį, todėl, sulaukus bent menkiausią įtarimą keliančio skambučio, patariama niekada neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neskubėti vykdyti jų nurodymų ir visada tikslinti peršamą informaciją.  

Įtariant kėslus sukčiauti, ar nukentėjus nuo sukčių, reikėtų visada pranešti policijai per www.epolicija.lt, arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių