Šunų kankinimo skandalas tęsiasi

Reklama baigsis po sek.

Gyvūnų gerove besirūpinantys savanoriai pranešė, kad prieš kelias dienas uostamiestyje išaiškinta dar viena žiauraus elgesio su gyvūnais istorija. Viename Debreceno gatvės daugiabutyje moteris narvuose laikė 5 neprižiūrėtus Pekino veislės šunis. Su specialiųjų tarnybų pareigūnų pagalba patekus į butą, paaiškėjo, kad vienas jų- jau negyvas. Dar vieną šunelį veterinarams teko „užmigdyti“.

Butą, kuriame kankinami gyvūnai, nurodė kaimynai, nebepakentę iš jo sklindančios smarvės. Žmonės skundėsi policijai, miesto savivaldybės administracijai, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, gyvūnų globos organizacijoms. Po pusantro mėnesio trukusių bandymų gražiuoju patekti į butą ir įvertinti situaciją, gruodžio 14 dieną, teismui leidus, į patalpas buvo įeita be šeimininkės sutikimo.

Radom šunis. Vienas buvo leisgyvis. Aš iš karto jį išvežiau į artimiausią kliniką. Kitas- gulėjo garde nebegyvas. Likę 3- jiems taip pat blogai, bet nebuvo kritinės būklės. Visi buvo laikomi narvuose, kuriuose galėtų tik apsisukti“,- pasakojo dalyvavusi savanorė Gustė Valeikaitė.

Jos teigimu, 16-kos metų kalytę, kurios būklė buvo prasčiausia, apžiūrėjęs veterinaras nustatė, kad gyvūnas jau buvo aklas, jo plaučiuose kaupėsi vanduo, buvo padidėjusi širdis, iškrypęs stuburas, atrofavęsi raumenys. Bandymai padėti palengvinti būklę buvo bevaisiai. Nuspręsta kalytę „užmigdyti“ ir taip išlaisvinti nuo kančių.

Mes jai suleidom tik narkozę ir viskas, jos širdelė sustojo. Neprireikė nei tų „migdomųjų“ vaistų“,- prisiminė G. Valeikaitė

Likusius tris šunis savanorės taip pat nuvežė į veterinarijos kliniką. Ten jiems diagnozuota daugybė sveikatos sutrikimų: vienas neturi inksto, rastos didelės cistos, plaučiuose besikaupiantis vanduo, gretutinės ligos. Gyvūnams nukarpyti peraugę nagai, susivėlęs kailis.

Kai nuvežėm šuniukus į laikinąją globą, juos ten paleido vaikščioti po namus. Nė vienas šuo nevalgė ir negėrė. Tik nuvežus pas veterinarą, globėjai pastebėjo, kad jie valgo tik būdami uždaryti narve. Jie buvo jau pripratę prie to. <…> Šuniukai net neprisitaikę vaikščioti- paeina porą žingsnių ir tuoj atsisėda“,- pasakojo G. Valeikaitė.

Savanorės žiniomis, trys išgelbėti gyvūnai šiuo metu jaučiasi geriau. Teigiama, kad laikui bėgant juos pavyks visiškai pagydyti ir išmokyti mėgautis gyvenimu.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Klaipėdos departamento direktoriaus patarėjas Virgilijus Valantinas informavo, kad gyvūnų gaišenos perduotos Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui, kad atliktų patologoanatominį tyrimą ir nustatytų gaišimo priežastis. VMVT surinkta medžiaga bus perduota policijai, kad pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Už tokį baudžiamajame kodekse numatytą pažeidimą gręsia piniginė bauda iki 2300 eurų, viešieji darbai, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Istorijos liudininkai pasakoja, kad taip šunelius laikiusi moteris anksčiau turėjo prestižinį veislyną, vykdė legalią veiklą, tačiau pastaraisiais metais galėjo sušlubuoti jos psichinė sveikata, todėl savanoriai ketina ieškoti būdų ne nubausti, o padėti moteriai, jei nuogąstavimai pasitvirtins.

Norintys prisidėti prie „Lietuva gyvūnams“ savanoriškos veiklos, kviečiami apsilankyti šiame puslapyje:

https://contribee.com/lietuvagyvunams?fbclid=IwAR2URzQNTU8KTjBbuzNYH7mhn1hED2_1LL6-JtC0YfEub5WtMvenChoAlbo

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių