Susisiekimo ministras J. Narkevič galimai vykdė neteisėtus sandorius

Reklama baigsis po sek.

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tyrimų skyrius šį rytą išplatino surinktą informaciją, kad dabartinis LR susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, 2008 metais eidamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, šeimos draugui nutekindavo informaciją apie vykdomus darželių bei mokyklų remonto viešuosius pirkimus. Teigiama, kad nuo kiekvieno laimėto konkurso sumos, 10 procentų dabar jau bankrutavusios statybos bendrovės vadovas turėdavo atseikėti J. Narkevič namo Trakuose rekonstrukcijai. LRT tyrimų skyrius turi duomenų, kad tokia „draugystė“, vienam padedant laimėti viešuosius pirkimus, o kitam už tai nuolat gražinant Narkevičių namą, galėjo tęstis apie dešimtmetį, iki 2017 metų.

Liudininkui prašoma apsaugos, situacijai – papildomų tyrimų

Pasirodžius tokiai informacijai viešojoje erdvėje, LR Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas suteikti specialaus liudytojo statusą žurnalistams liudijusiam asmeniui.

„Šiandien Seime valdančiųjų vadovybės atstovai atviru tekstu pagrasino asmeniui, išdrįsusiam liudyti ir atskleisti galimai nusikalstamą ministro J. Narkevičiaus veiklą. Prašome Generalinės prokuratūros nedelsiant užtikrinti šio asmens apsaugą. Susidūrėme su skandalinga situacija, kai valdantieji grasina žmogui, kuris atskleidė galimą politikų korupciją“, – sakė TS- LKD lyderis G. Landsbergis.

LR Seimo opozicijoje esanti Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją. Kad ši įvertintų LRT paviešintą skandalingą informaciją apie susisiekimo ministro J. Narkevič galimai vykdytus neteisėtus sandorius.

 „Jeigu tiesa tai, kad eidamas vadovaujamas pareigas Vilniaus miesto savivaldybėje J. Narkevič remontavo savo namą valstybės biudžeto lėšomis, tai būtų klasikinis valdžios korupcijos pavyzdys. Dabar būdamas vienu svarbiausių valstybės pareigūnų ministras privalo atsakyti į viešai iškeltus klausimus nelaukdamas teisėsaugos tyrimo pabaigos“, – pranešime spaudai dėstė A. Bilotaitė.

Situaciją aiškinasi ir STT

 J. Narkevič šeimos namo Trakuose statybas tiria ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Atliekamas ikiteisminis tyrimas, renkami duomenys, tikslinama paviešinta informacija ir aiškinamasi, ar buvo padaryta nusikalstama veika. Įtarimai kol kas niekam nepareikšti.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių