Svarstymo dėl Girulių miško draustinio steigimo teks palaukti

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje vienas opiausių pajūrio klausimų – draustinio steigimas Girulių miške, siekiant užkirsti kelią jo kirtimui- nebuvo svarstytas. Prieš jo įtraukimą į darbotvarkę balsavo 5 politikai, už – 11, susilaikė – 15.

Girulių draustinio steigimo klausimas į šios dienos posėdžio darbotvarkę buvo pateiktas kaip papildomas, todėl prireikė balsavimo dėl jo įtraukimo. Lietuvos centro partijos atstovė Nina Puteikienė ir liberalas Saulius Budinas konstatavo, jog toks šio klausimo pateikimas- tai nusižengimas protokolui.

Kadangi klausimas buvo svarstytas ir iki tarybos posėdžio nebuvo pateikta jokios papildomos dokumentacijos, argumentų nuo praeito tarybos posėdžio, jis turėjo būti įtrauktas kaip paprastas darbotvarkės klausimas, o ne kaip papildomas“. S. Budinas taip pat piktinosi savivaldybės administracijos ir valdančiųjų motyvacijos stoka.

Kalba eina apie inicijavimą ir draustinio steigimo pradžios pradžią. Čia yra tik procedūros pradžia. Tokios procedūros, kurios neatitinka miesto bendrojo plano, pradedamos vos ne kartą per savaitę, kai verslo subjektai kreipiasi dėl vienokių, ar kitokių dalykų“.

G. Neniškis klausimo atidėjimą argumentavo siekiu pirmiausia patvirtinti miesto bendrąjį planą, o tik tada diskutuoti apie draustinio steigimą, kad bendrojo plano tvirtinimas nebūtų užvilkintas.

Jeigu dabar būtų priimtas tarybos sprendimas, kad ten reiktų draustinį steigti, tai prieš tai turėtų būti atlikta galimybių studija ir įvertintos vertingosios savybės, o ta procedūra užtruktų ne vienerius metus. <…> Dėl to, kad tie du procesai tarpusavyje nesidubliuotų, mūsų pozicija- kad iš pradžių užbaigiam vieną, o paskui pradedam kitą “,- po balsavimo teigė jis.

Šiuo metu parengtame tvirtinti miesto bendrajame plane Girulių miško zona numatyta kaip rekreacinė teritorija. Tai reiškia, kad joje galimos naujos statybos, infrastruktūros įrengimas. Yra verslo subjektų, kurie toje vietoje planuoja įkurti SPA centrus.

Direktoriaus teigimu, dėl planuojamo geležinkelio mazgo įrengimo planų, draustinio steigimo skubinti neverta, nes tai, esą, nepadės miško išsaugoti.

Geležinkelio tiesimui vietinės reikšmės draustinis nemaišo. Su šiuo klausimu tai neturėtų būti siejama, nes jei yra valstybinis prioritetinis projektas, tai draustinis geležinkelių plėtrai netrukdo ir nemaišo jokiais būdais“.

Dėl draustinio steigimo klausimo įtraukimo į darbotvarkę balsavime susilaikęs miesto meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, kad tai nereiškia, jog šios idėjos atsisakoma, tačiau didesnis prioritetas šiuo metu turi tekti Klaipėdos bendrojo plano tvirtinimui.

Jeigu yra politinė valia, juolab, kad pakankamai geranoriškas naujojoje vyriausybėje palaikymas Klaipėdos klausimu, tai aš manau, kad kalbėti, jog tai (draustinio steigimas po miesto bendrojo plano patvirtinimo- red.past.) bus neįmanoma, ar beviltiška, nereikėtų“.

Deja, šiandieną konservatoriai labai aktyviai kovodami už „Sūduvio“ „išsaugojimą“, iš tikrųjų kalba apie savo pozicijų įtvirtinimą mieste, pasisakė prieš diskusijos pradžią apie draustinio įsteigimą. Labai gaila, kad negebame įvertinti esamų teritorijų planavimo dokumentų, negebame įvertinti saugomų teritorijų planavimo įstatymo, kuriame yra teisė ir pareiga kurti ir išsaugoti biologinę įvairovę“ ,- piktinosi liberalė Alina Velykienė, kuri politiniais žaidimais apkaltino ir V. Grubliauską.

Primename, kad iki lapkričio 30 dienos vis dar vyksta klaipėdiečių apklausa „Ar pritariate, kad Melnragės – Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“. Jei atsakymus pateiks 15% (apie 20000) gyventojų, šis klausimas bus privaloma tvarka svarstomas taryboje. Savo nuomonę vis dar galite išreikšti čia: https://etaryba.klaipeda.lt/balsavimas2/

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių