Šventinio Kalėdų biudžeto koronavirusas neapkarpė

Reklama baigsis po sek.

Nors lapkričio mėnuo dar tik įpusėjo, didžioji dalis visuomenės jau pradėjo ruoštis artėjančioms didžiosioms metų šventėms. Kur kas ankstyvesnį pasirengimą joms fiksuoja ir prekybininkai – žmonės jau rūpinasi ne tik kalėdinėmis dekoracijomis, bet ir dovanomis. Nuo šventinio bruzdesio neatsiriboja ir miesto valdžia – gatvėse pluša darbuotojai, prie stulpų tvirtindami šventines puošmenas. Pastarųjų šiemet Klaipėdoje sušvis net daugiau nei ankstesniais metais. Preliminariai skaičiuojama, kad visai kalėdinės nuotaikos kūrybai bus atseikėta kelerius pastaruosius metus nekintanti suma – apie 200 tūkstančių eurų.

Kaip ir kasmet, uostamiesčio viešųjų erdvių puošyba prasidėjo dar lapkričio mėnesio pradžioje. Žadama, kad kone visa Klaipėda nušvis po dviejų savaičių.

„Šiuo metu puošybos elementų tvirtinimo darbai dar vyksta, mano žiniomis, kol kas dar yra likę nepapuošta Liepojos gatvė, pusė maždaug yra papuošta Taikos prospekto iki Kauno gatvės, ir dar lieka medžiai. Tai poros savaičių dar prireiks ir iki kalėdinių renginių, gruodžio pradžios visas miestas jau bus papuoštas“, – teigė Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Papildytas šventinės atributikos arsenalas

Jau kelerius metus iš eilės atsisakius pastatyti puošnią žaliaskarę Atgimimo aikštėje, lėšos skiriamos papildomai atributikai įsigyti. Šiemet uostamiesčio savivaldybė įsigijo apie 100 puošybos elementų atramoms (kabinamoms miesto gatvėse) ir dar 5830 metrų girliandų medžiams. Jeigu anksčiau būdavo papuošta apie 400-430 medžių, tai šiemet žadama, kad mieste bus tikrai kur kas daugiau šviesų.

„Kiekvienais metais puošiamos centrinės miesto gatvės, išskyrus ten, kur techniškai sudėtinga pakabinti kitokias šviečiančias atributikas, tarkim Sukilėlių gatvelė, Karlskronos aikštė, tai ten atsiras girliandos medžiuose. Šiemet dar papildomai sulaukėme prašymų papuošti Kultūros centro „Žvejų rūmai“ aplinką, taip pat universitetas pageidavo bent keletos papuošimų, tai stengsimės, kad tai būtų padaryta“, – I. Šakalienė.

Iš viso šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybė turi sukaupusi apie 1800 papuošimų atramoms bei nemenką kiekį girliandų, tačiau neatmetama galimybė, kad ir ateityje kasmet teks atnaujinti šventinę atributiką, įsigyti naujos, kadangi kai kuri jos dalis jau yra pasenusi ir neremontuotina. Nors dauguma turimos įrangos dėvisi būtent užkabinimo/nukabinimo proceso metu, o atliekami darbai miestui kasmet kainuoja daugiau nei 100 tūkst. Eurų (praėjusiais metais uostamiesčio savivaldybė už puošybos elementų įrengimą, demontavimą sumokėjo 111 518 eurų, o šiemet manoma skaičiai bus didesni, nes atsirado papildomi darbai dėl padidėjusio atributikos kiekio), vis dėlto laikyti šventinius akcentus apskritus metus miesto erdvėse – atsisakyta.

„Tokį sprendimą mes buvome padarę, bet iš tiesų nepasiteisino, kai kurių dalių neįmanoma laikyti. Kitos sugenda, todėl reikia laikas nuo laiko patikrinti, tad vis tiek tokiu atveju reikia nuimti ir vėl uždėti. Tai mus įtikino, mes darėme eksperimentą, kad tokia praktika didmiestyje nepasiteisino. Galbūt mažesniuose miesteliuose tai ir patogu, kur kiekis yra kur kas mažesnis. Tai laikymas puošmenų apskritus metus buvo atmestas. Šis sprendimas buvo atšauktas dar vasaros viduryje“, – I. Šakalienė.

Atgimimo aikštėje – burbulai

Ši miesto erdvė jau kelerius metus paliekama be ypatingo akcento. Papildomos dar vienos žaliaskarės atsisakyta po kilusio ažiotažo, kai uostamiesčio savivaldybė vos mėnesiui išsinuomavo Auksuolę už daugiau nei 37 tūkstančius eurų mokesčių mokėtojų pinigų. Po šio skandalingai visoje Lietuvoje pagarsėjusio pirkinio, Atgimimo aikštėje buvo leidžiama pasireikšti pačių gyventojų kūrybiškumui.  Vienais metais gyvas eglutes vazonuose puošė uostamiesčio mokiniai, vėliau panaši idėja pakartota iniciatyvių grupių ir įmonių dėka. O šiemet šią erdvę ketinama papuošti burbulais.

„Šiemet mes nusprendėme ją papuošti šešiais dideliais dekoratyviniais burbulais. Jie yra ganėtinai dideli, jų apimtis yra 350 centimetrų skersmens. Ant medžių pakabinsime šviečiančių girliandų, ir daugiau nieko aikštėje nedarysime. Pati aikštė yra gerokai suvargusi, eglučių atsisakėme šiemet, bus Teatro aikštėje viena. Tiesiog padarysime, kad ta aikštė šviestų“, – teigė I. Šakalienė, savivaldybės Miesto tvarkymo sk. vedėja.

Iš viso Klaipėdos miesto puošmenoms bei jų įrengimo, pakabinimo procesams šiemet ketinama išleisti daugiau nei 200 tūkstančių eurų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių