Tarp Klaipėdos politikų ir bendruomenės – apsunkinta komunikacija

Reklama baigsis po sek.

Darbas ir bendravimas karantino laikotarpiu daugeliu atvejų persikėlė į išmaniąsias technologijas. Nuotoliniu būdu įsipareigojimus visuomenei vykdo ir uostamiesčio valdžia, tačiau bendruomenių atstovai dėl šių pokyčių jaučiasi nutolę nuo sprendimų priėmimo procesų. ,,Trūksta tos komunikacijos. Dabar jiems dar geriau, kad jie su Covid-19 išvis užsidarė, nebegalima nei įeiti, nei susitikti ir t.t. O apie tuos nuotolinius susitikimus- net nesiūlo mums tokios galimybės” ,- atviravo Klaipėdos seniūnaičių sueigos pirmininkas Tomas Meškinis.

Seniūnaičiai yra renkami miestiečių, kad atstovautų skirtingų gyvenamųjų kvartalų bendruomenių interesus. Jie yra tarpinė grandis tarp valdžios ir gyventojų, tad pastarieji pagrįstai piktinasi, jog dažnai nesulaukia pageidaujamos informacijos apie politikų planus, ar vykdomų procesų eigą. Tomo Meškinio teigimu, kad tinkamai atliktų savo pareigas, kartais tenka ir pakovoti: – ,, Rašėm raštus, kad mus įtrauktų į komitetus. Prašėm, kad pasisakyti turėtume teisę, kad nereikėtų iš anksto registruotis, tik negalėtume balsuoti.<…> Dabar jau leido prisijungimus šiaip taip, tai mums neleidžia net parašyti komentaro. Esam vis dar blokuojami.” 

Pakalbinti Klaipėdos miesto politikai pripažino, kad tokia problema egzistuoja ir sutiko, kad techniškai ją išspręsti nebūtų sudėtinga. Liberalas Saulius Budinas žadėjo pateikti tokį siūlymą tarybos nariams, nes jo manymu, iš bendruomenių galima sulaukti daug racionalių pasiūlymų, į kuriuos verta atsižvelgti ir juos priimti. Pašnekovas pridūrė, kad ne tik seniūnaičiai, bet ir patys politikai pristinga tarpusavio komunikacijos: ,, paskutiniu metu, kas liečia ypač kovidinės situacijos valdymą, net kreipėmės kaip frakcijų seniūnai, kad tokia forma, kaip seniūnų sueiga (frakcijų pirmininkų), būtų dažniau taikoma ir tada plačiau visi būtų informuojami, nes neretai ir patiems tenka daug ką išgirsti iš žiniasklaidos, apie įvykusius pasitarimus ir priimtus sprendimus”.

S. Budinui antrino ir LVŽS atstovas Arvydas Vaitkus. Jis taip pat pripažino, jog per menka asocijuotų struktūrų įtrauktis yra didžiulė klaida, tačiau sakė netikintis, kad vien techninės prieigos prie nuotolinių pasitarimų tobulinimas padės ją ištaisyti:- “šiandieną aš matau, kad yra pakankamai norminių dokumentų ir kitų priemonių, aš nematau tik vieno dalyko- aistros ir noro padėti žmogui”. Politikas teigė, jog jam visuomenės balsą padeda išgirsti dažnas lankymasis viešose miesto erdvėse, klaipėdiečių socialinių įpročių, elgsenos stebėjimas, miesto pulso pajautimas.

TSLKD partijos narys Aidas Kaveckis taip pat teigė sėkmingai girdintis, komunikuojantis ir atstovaujantis savo rinkėjus. Jų kreipimųsi politikas sakė sulaukiantis elektroniniais laiškais ir telefonu, tačiau išgirdęs apie seniūnaičių atstovo įvardintą techninę kliūtį, žadėjo imtis veiksmų:- ,,reikia pasitarti su IT specialistais savivaldybėj ir iš tikrųjų galbūt tą klausimą išspręsim ir žmonės galės savo komentarus, pastabas ar pasiūlymus komitetų metu pateikti. “

Klaipėdos miesto mero ir tarybos sekretorius Modestas Vitkus paaiškino, kad skirtingo formato pasitarimuose taikomos skirtingos bendruomenių įtraukties priemonės: “…ir elektroniniai paštai, ir raštus gali rašyti, ir savivaldybė turi savo “Facebook” paskyrą, ir jis (gyventojas – red.past.) gali komunikuoti su tarybos nariais tiesiogiai elektroniniu paštu, ir su administracijos atstovais, skyrių padaliniais, lygiai taip pat su komitetų sekretorėmis, gali registruotis dalyvauti komitetų posėdžiuose, pasisakyti iš klaipėdiečio tribūnos miesto tarybos posėdžiuose, dalyvauti komisijose ir stebėti komisijų posėdžius…” Norint pasisakyti kuriame nors posėdyje, reikia elektroniniu paštu užsiregistruoti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki jo pradžios. Pašnekovas pridūrė, jog reaguojant į gautą seniūnaičių kreipimąsi, nuo šiandien jau yra sudaryta galimybė rašyti komentarus po “Youtube” kanale transliuojamų posėdžių įrašais.

Tikimasi, kad besinaudojančiųjų išvardintomis galimybėmis visuomenės narių balsas bus išgirstas ne tik formaliai, o platesnės raiškos galimybės padės glaudžiau bendradarbiauti politikams ir jų rinkėjams.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių