Teisme bus nagrinėjama sukčiavimo imant vartojimo kreditus byla

Reklama baigsis po sek.

Įkalbėti asocialius asmenis savo vardu paimti paskolas ir vėliau gautus pinigus pasiimti sau – tokia sukčių nusikalstama veika buvo nustatyta sėkmingu prokuratūros ir policijos darbu. Šiaulių apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sukčiavus nelegaliai imant vartojimo kreditus pareikšti 5 vyrams.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė 5 Raseinių, Šiaulių ir Pakruojo rajono gyventojus, kurie galimai padarytais nusikaltimais sukčių kišenes galėjo papildyti bendrai 55 tūkstančius eurų siekiančia suma.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad vartojimo kreditų paraiškos galėjo būti pildomos Šiauliuose ir Raseiniuose esančiuose pašto skyriuose. Į šiuos skyrius 2019 metų kovo – balandžio mėnesiais buvo atvežami dažnai asocialūs vyrai, kuriems sukčiai pateikdavo suklastotas darbo sutartis ir banko sąskaitų išrašus. Darbo sutartys būdavo pateikiamos iš neva Airijos arba Jungtinės Karalystės įmonių, kuriose esą dirbo paskolas norintys pasiimti vyrai.

Šių dokumentų užtekdavo mokumui įvertinti ir vartojimo kreditui gauti. Įprastai vienu metu buvo paimama 10 arba 15 tūkstančių eurų paskola. Visus kreditų pinigus atidavę paskolas paprašiusiems paimti sukčiams, vyrai, kaip uždarbį, gaudavo nuo 50 iki 5000 eurų.

Keturi kaltinamieji byloje kaltinami ėmę paskolas ir pasirašę vartojimo sutartis, o vienas kaltinamasis – ieškojęs tokių asmenų, gaudavęs suklastotus dokumentus ir nukreipdavęs paimti paskolas.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

Baudžiamasis kodeksas už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu (300 str. 1 d.) numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų, o už sukčiavimą (182 str. 1 d.) – viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų, (182 str. 2 d.) – laisvės atėmimu iki 8 metų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių