Teismui perduota byla dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų Mažeikių savivaldybėje

Reklama baigsis po sek.

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Mažeikių rajono savivaldybėje, įtariama, neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų. Kaltinimai kyšininkavimu pareikšti Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariui (buvusiam Savivaldybės administracijos direktoriui) B. K., Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėjai S. R., Vietinio ūkio skyriaus vedėjui A. Ž. Byloje savivaldybės atstovų papirkimu kaltinami trys privačių įmonių atstovai ir dvi Mažeikių bei Vilniaus įmonės. Dar vienos įmonės vadovas pripažino savo kaltę ir buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad Savivaldybėje organizuojant ir vykdant viešuosius pirkimus, manoma, iš anksto susitarus iš pirkimuose dalyvaujančių įmonių atstovų buvo priimti kyšiai už tai, kad šioms įmonėms būtų sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti įvairius pirkimus. Laimėti viešieji pirkimai buvo susiję su informacinių sistemų atnaujinimo ir priežiūros darbais, infrastruktūros tvarkymu, statybos, remonto darbais bei švietimo paslaugomis.

Surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad kyšiai galėjo būti duodami nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio iki tų pačių metų pabaigos. Galimos „piniginės padėkos“ sumos buvo nuo 2 iki ne mažiau 10 tūkstančių eurų. Vienais atvejais savivaldybės atstovai būdavo paperkami tiesiogiai jiems įteikiant pinigus, kitais atvejais kyšiai galėjo būdavo perduodami per kelis asmenis, kol pasiekdavo gavėją. Bendra galimai paimtų kyšių suma siekia ne mažiau kaip 27064 eurus.

Pasak tyrimui vadovavusio Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Egidijaus Jurgelio, Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad baudžiamojon atsakomybėn gali būti patraukiami ne tik kyšį perdavę asmenys, bet ir asmenys, pažadėję ar susitarę duoti kyšį. Vienas iš įmonės vadovų, kuris, tyrimo duomenimis, tik tarėsi su Savivaldybės Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja dėl viešųjų pirkimų sąlygų, bet pats kyšio nedavė, taip pat stos prieš teismą dėl papirkimo.

Visi kaltinamieji savo kaltę neigia arba atsisako komentuoti tyrimo aplinkybes.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą ir papirkimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimo bausmę.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių