Teismui perduota nagrinėti byla, atskirta iš didelės apimties tyrimo dėl galimos plataus masto korupcijos

Reklama baigsis po sek.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras spalio mėn. 21 d. teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, atskirtą iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Kaltinimai veikiant organizuotoje grupėje dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, trukdymo teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui vykdyti pareigas, organizavimo sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, kitų nusikalstamų veikų pareikšti 8 Lietuvos Respublikos piliečiams, kurių trys kaltinami dėl melagingų parodymų davimo. Iš šių kaltinamųjų – du Klaipėdos regione dirbantys advokatai.

Ikiteisminį tyrimą teismui perduotoje byloje atliko teisėsaugos institucijų tyrimo grupė, kurią sudarė Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių, Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos ir Vilniaus valdybos pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

2017 m. pavasarį vieno iš kaltinamųjų namuose buvo rastos 6 sandariai uždarytos konservų dėžutės su labai dideliu kiekiu – 1033,28 g – narkotinės medžiagos kokaino. Pradėtame ikiteisminiame tyrime minėtas asmuo buvo sulaikytas ir jam įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu.

Šio ikiteisminio tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad šis asmuo, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikaltimą, t. y. kokaino įsigijimą, su jį gynusiu advokatu ir kitu asmeniu surado bei įkalbėjo nekaltą socialiai pažeidžiamą asmenį už piniginį atlygį (30 tūkst. Eur) prisiimti baudžiamąją atsakomybę. Kaltinamųjų surastas asmuo prisipažino dėl neva padaryto nusikaltimo ir 14 mėnesių buvo suimtas.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad pagal parengtą planą kaltinamieji šiam asmeniui turėjo surasti advokatus, kurie taikytų neteisėtas gynybos priemones ginant ne šio asmens, bet vieno iš kaltinamųjų  interesus. Pastarasis turėjo sumokėti piniginį atlygį kaltę prisiėmusiam asmeniui ir apmokėti jo gynybos išlaidas. Tokiu būdu kaltinamasis pažadėjo kitam kaltinamąjam, vykdant prekybą žmonėmis ir neteisėtai piktnaudžiaujant, padėti pastarajam išvengti baudžiamosios atsakomybės siekiant, kad vietoj jo būtų nuteistas nekaltas asmuo. Tokiu būdu kaltinamieji susitarė trukdyti prokurorams ir tyrimo pareigūnams nustatyti pradėtame ikiteisminiame tyrime objektyvią tiesą.

Atsakomybės išvengti siekęs asmuo taip pat kaltinamas tuo, kad jis su bendrininkais organizavo rengimąsi sunkiai sužaloti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato specializuoto padalinio vadovą dėl jo atliekamų tarnybinių pareigų. Organizuotos grupės nariai buvo gerai apgalvoję nusikalstamų veikų planą, buvo renkami duomenys apie privatų pareigūno gyvenimą. 2018 m. balandžio mėnesį teisėsaugos pareigūnai sulaikė du kaltinamuosius, kurie planavo pasikėsinimą į policijos pareigūną ir prokurorą.

Siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, objektyviai, visapusiškai išnagrinėti bylą bei išspręsti klausimą dėl bylos perdavimui iš vienos apygardos teismo kitos apygardos teismui, ši baudžiamoji byla yra perduota Lietuvos apeliaciniam teismui.

Tai jau devinta baudžiamoji byla, atskirta iš didelės apimties galimos plataus masto korupcijos bylos.

Primename, kad šiuo metu Šiaulių apygardos teisme jau nagrinėjama baudžiamoji byla dėl labai didelio kiekio narkotikų neteisėto laikymo, įgijimo, pardavimo ir gabenimo turint tikslą pasipelnyti. Du kauniečiai kaltinami tuo, kad, veikdami organizuotoje grupėje, neteisėtai laikė, gabeno ir pardavė per 1,5 kg narkotinės medžiagos, kurios sudėtyje buvo 1033,28 g kokaino, o klaipėdietis – šių medžiagų įgijimu, gabenimu ir laikymu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių