Tvarkomi uostamiesčio paplūdimiai

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdiečių pamėgtoje pasivaikščiojimų vietoje I-ojoje Melnragėje, šalia tako vedančio link molo, vos kelios dešimtys žingsnių nuo jūros kranto, bangoms pasiglemžus smėlį, atsivėrė netikėtas vaizdas – milžiniški ore pakibę betono gabalai.

Aplinką teršiančios statybinės ir remonto atliekos yra dažna didmiesčių problema.

Iki šios dienos Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus užsakymu iš paplūdimio į sąvartyną, kuris ir turės pasirūpinti tinkamu statybinių atlieku utilizavimu, jau išvežta beveik 40 tonų statybinio laužo. Tikimasi, kad palankūs orai iki kitos savaitės pabaigos leis pabaigti šiuos paplūdimio I-ojoje Melnragėje tvarkymo darbus.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vadovo pareigas laikinai einantis Laisvūnas Kavaliauskas, pamatęs nuotraukas su statybinėmis atliekomis, sakė nemanantis, kad jose užfiksuotos istorinės vertybės liekanos. „Iš to, ką matau, tai – ir ne kariškių, kurie čia buvo įsikūrę sovietmečiu ir prisistatę visokių antenų, palikimas“, – sakė L. Kavaliauskas. Jis prisiminė, jog sovietmečiu netoli tos vietos, kur po smėliu buvo palaidotos statybinės nuolaužos, stovėjo raudonų plytų gelbėjimo stotis, taip pat stovėjo žvejų sandėliai. Tikėtina, kad pastaruosius nugriovus ir radosi didžiulės krūvos betono luitų.

Nors dėl tebesitęsiančio karantino vis dar yra neaišku, kada bus pradėtas paplūdimių sezonas, jam pamažu pradėta ruoštis nuo balandžio pradžios. Likviduojami audrų padariniai Smiltynės, pirmosios Melnragės, neįgaliųjų, Girulių paplūdimiuose. Pastarąją žiemą ir pavasarį siautėję vėjai, pasak biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus Virginijaus Urbono, padarė daugiau žalos negu ankstesniais metais. Tačiau per artimiausias dvi savaites ketinama pabaigti paplūdimių tvarkymo darbus – likviduoti viską, kas buvo aplaužyta ar visiškai suniokota, atnaujinti esamą infrastruktūrą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių