Uostamiesčio daugiabučių gyventojai – 4 paras be vandens

Play Video
Reklama baigsis po sek.

Klaipėdoje, Sulupės g. 11 ir 11 A daugiabučių namų gyventojai 4 paras neturėjo vandens tiekimo. Birželio 5 d. popietę jis buvo nutrauktas dėl rūsyje prakiurusio vamzdžio. Pastarasis – avarinės būklės, jame žiojėjo nemenka skylė. Tam, kad situacija bent laikinai būtų suvaldyta, vandens tiekimą teko užsukti. Kadangi prie šio daugiabučio namo vandens trasos prijungtas ir greta esantis namas, be vandens liko ir 11 A pastato gyventojai. Kelias paras klaipėdiečiai privalėjo patys pasirūpinti vandeniu ne tik maisto gamybai, tačiau ir buities darbams.

Klaipėdiečiai teigė įvairias institucijas dėl prakiurusio vamzdžio rūsyje informavę dar praėjusio penktadienio popietę, tačiau sureaguoti niekas neskubėjo. Pastarosios ėmėsi ne remonto darbų, bet kelias dienas aiškinosi, kam gi iš tiesų priklauso gyventojams atnaujinti vandens tiekimą. Institucinis ginčas kilo tarp AB „Klaipėdos vanduo“ bei daugiabučius administruojančios įstaigos „Klaipėdos bendrabutis“.

Klaipėdos vandenų darbuotojai rodė turimus planus, pagal kuriuos, jų administruojama teritorija pasibaigia ties Sulupės g. 11 namo pamatu. Kadangi vamzdis trūko namo rūsyje, viduje, jis laikomas butų savininkų turtu ir juo turi rūpintis daugiabučio administratorius. Pastarasis, įmonė „Klaipėdos bendrabutis“ dėl situacijos išaiškinimo kreipėsi net į uostamiesčio savivaldybę bei merą.

„Sulupės g. 11 namas tapo ginčų objektu. Su vandenimis nesutariam, kam priklauso spręsti šitą problemą. Mes galvojam, kad jiems, jie teigia, kad mums, namo administratoriui. Tai kreipėmės į savivaldybę, kad išspręstų šitoj vietoje viešo intereso klausimą“, – teigė daugiabutį administruojančios įstaigos direktorius Vaidas Barakauskas.

Kol dvi institucijos ginčijasi, gyventojai priversti apsiginkluoti penkialitrėmis vandens taromis iš parduotuvių. Pasak V. Barausko, nelaukiant galutinio verdikto, šiuo metu vandens tiekimą gyventojams atnaujina AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojai. Už atliktus darbus bus surašyta sąskaita. Administratorius teisybės ketina ieškoti ir teismuose, ir aplinkos ministerijoje.

„Tikėtina bus teisminis procesas. Yra buvę atvejų, kai ir dujų ar šildymo vamzdžiai sugenda. Įprastai mes administruojame gyventojų turtą. Yra namo apraše įvardinta, kad riba yra pirmoji ta sklendė, kuri atjungia ar pajungia tiekimą. Tai mums kaip ir nepriklauso tvarkyti. Prašysim dar ir savivaldybės išaiškinimo, aplinkos ministerijos, gal čia ir įstatymuose yra palikta spraga“, – dėstė V. Barauskas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių