Už darželinukų priežiūrą namuose tėvai galės gauti išmokas

Reklama baigsis po sek.

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo galimybė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams karantino laikotarpiu atžalas prižiūrėti namuose, nevesti į įstaigas ir dėl to gauti nedarbingumo pažymėjimą bei išmoką už vaiko priežiūrą. Tokia galimybe galės pasinaudoti abu tėvai ar globėjai.

Pasirinkus vaikų neleisti į darželius, užtikrinama vaikų priežiūra ir už tai abu tėvai (jeigu į įstaigą nevedami du ir daugiau vaikų) galės gauti nedarbingumą bei vaiko priežiūros išmoką 14 dienų laikotarpiui. Jeigu bus poreikis, bus diskutuojama šį terminą pratęsti. Vadinasi, kad laikotarpis gali būti kur kas didesnis nei galiojo iki šiol. Tol, kol šalyje galios visuotinis karantinas“, – teigė LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Kol kas tokia tvarka galioja tik darželinukų tėvams, nes nuolat akcentuojama, kad jeigu šie turi galimybes, geriau vaikus prižiūrėti namuose, o į įstaigas vesti tik tuos vaikus, kurių tėvams, globėjams karantino metu būtina atlikti savo pareigas – medikai, kariškiai, gaisrininkai, pareigūnai.

Pokyčių dėl pradinukų kol kas neinicijuojama. Pastarieji nuo šiandien mokslus tęsia nuotoliniu būdu, taikiant tik pavienes išimtis. Tėvams neturint galimybės dirbti nuotoliniu būdu, karantino laikotarpiu vienam iš tėvų suteikiama teisė gauti nedarbingumo pažymėjimą ir išmoką už nesergančio vaiko priežiūrą.

Ligos išmoka už vaiko priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Ją gali gauti ligos socialiniu draudimu apdrausti vaiko tėvai, įtėviai, globėjai, budintys globotojai, seneliai.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių