Už darželių nelankančius vaikus mokėti nereikės

Reklama baigsis po sek.

Už mažuosius klaipėdiečius, kurie karantino metu nelanko darželių, mokestis skaičiuojamas nebus, nereikės mokėti ir vadinamojo „abonentinio“ 15 eurų mokesčio už maisto gamybą – tokia džiugia žinia pasidalino uostamiesčio meras V. Grubliauskas. Ši nuostata galioja ir pagal ikimokyklinio, ir pagal priešmokyklinio ugdymo programas ugdomiems vaikams.

Toks sprendimas priimtas siekiant bent kiek palengvinti tėvams finansinę naštą ir taip nelengvu pandemijos laikotarpiu. Kartu tikimasi, kad tai bus papildomas stimulas tėvams nevesti vaikų į darželius, kai turima galimybė jais pasirūpinti namuose.

Taip bus saugiau visiems – ir tėveliams, ir vaikams, ir darželių darbuotojams. Nors darželiai vaikus priima, dar kartą prašome šia paslauga naudotis tik tada, kai tikrai nėra kitos išeities. Suprantame, kad net ir būnant namuose, tačiau kartu ir dirbant nuotoliniu būdu, sudėtinga pasirūpinti ir vaikais, tačiau kiekvienas atvejis individualus ir kiekvienas savo galimybes turime įvertinti atsakingai“, – teigė Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas.

Iš viso Klaipėdoje yra apie 8 500 darželinukų. Didžioji dalis tėvų rado galimybių vaikais pasirūpinti namuose, prieš žiemos šventes darželius lankė nuo 700 iki 1500 vaikų. Po Naujųjų metų vaikų skaičius gerokai išaugo – šiuo metu į darželius atvedama jau apie 3 350 vaikų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių