Už Girulių miško išsaugojimą – vėl stringanti anketa

Reklama baigsis po sek.

Šių metų spalio 5 dieną Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pradėjo vykdyti gyventojų apklausą „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“ . Ji turėjo pasibaigti spalio 30-ąją, tačiau dėl įvesto karantino sukeltų apsunkinimų ir internetinio balsavimo trikdžių, terminas buvo pratęstas iki lapkričio 30 dienos.

Likus kelioms dienoms iki apklausos pabaigos, savo nuomonę itin aktualiu klausimu išreiškė apie 8800 klaipėdiečių. Norint, kad ši iniciatyva būtų prasminga, balsuoti turėtų ne mažiau kaip 15% (20000) uostamiesčio gyventojų.

Visuomenės atstovai teigia, kad daugelis žmonių savo balso pateikti negali, nes bandydami prisijungti prie internetiniame puslapyje www.klaipeda.lt esančios apklausos ir vėl susiduria su techniniais nesklandumais.

Nuo pat pirmojo etapo buvo labai daug techninių nesklandumų. Pradėjo eiti atsiliepimai iš žmonių, kurie bandė registruotis tam balsavimui, kad niekaip jiems nepavyksta. Paskui pradėjo žmonės dalintis informacija, kaip reikėtų prasilaužti į tą sistemą: ir naršykles keisti, ir nebandyti balsuoti iš mobiliųjų įrenginių, visokių receptų pradėjo plisti. Jutau, kad daugeliui norinčių išreikšti nuomonę dėl Girulių miško likimo, paprasčiausiai trūko kantrybė“,- pasakojo Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas ir Girulių bendruomenės tarybos narys Gintaras Ramašauskas. Pasak jo, analogiškos techninės problemos gyventojams kyla balsuojant ir šį kartą.

Taip pat dalis balsuotojų atkrenta, nes ne visi žmonės moka tą kompiuterinį balsavimą naudoti. Tuo labiau, kad čia pirmas toks balsavimas organizuojamas. Vyresni žmonės bijo to, vengia, ir nuomonės, aišku, nepareiškia“.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė nežinąs, kad pratęsus apklausos terminą, techniniai trikdžiai būtų likę. Tai reiškia, kad savivaldybės darbuotojams apie problemą niekas nepranešė. Nepaisant to, direktorius sakėsi neabejojantis, kad ir trūkstant balsų šis klausimas tikrai atsiras tarybos darbotvarkėje.

G. Ramašauskas palygino, kad paskutiniuose savivaldos rinkimuose Klaipėdos miesto merą išrinko vos 25% balso teisę turinčių žmonių, tad, jo manymu, tai, kad Girulių – Melnragės miško išsaugojimui reikalaujama surinkti kone pusę tiek balsų, rodo elementarų politikų nenorą imtis opaus klausimo sprendimo.

Bendruomenių atstovui antrino ir apklausos iniciatorė, miesto tarybos narė Nina Puteikienė.

Aš manau, kad surinksim nemažą kiekį (balsų- red. past.) ir aš tada teiksiu šį klausimą tarybai ir ji tada galės spręsti, atmesti šį klausimą, ar neatmesti. Jeigu 10 tūkstančių, 8 tūkstančių, 12 tūkstančių (klaipėdiečių- red. past.) įpareigojimas tarybai yra per menkas, tai tada iš tikrųjų kyla klausimas dėl to, kam atstovauja taryba“.

Savo nuomonę elektroninėje apklausoje „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“ iki lapkričio 30 dienos galite išreikšti čia: https://etaryba.klaipeda.lt/balsavimas2/

Artimiausias Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdis planuojamas gruodžio 22 arba 23 dieną.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių