Už kaukių nedėvėjimą savaitgalį nubausta 13 gyventojų

Reklama baigsis po sek.
Įvedus Klaipėdos miesto ir aplinkinių rajonų savivaldybėse lokalius karantinus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įvairiose viešose vietose vykdė prevencines priemones. Jų metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas kaukių dėvėjimo kontrolei. Nors Viešosios tvarkos tarnybos viršininkės Rasos Bekėžienės teigimu, tiek uostamiesčio, tiek visos apskrities gyventojai sąmoningai laikosi šio privalomojo nurodymo, visgi nepavyko apsieiti be įspėjimų ir protokolų pildymo.
Spalio 31 d. apskrities pareigūnai dėl kaukių nedėvėjimo ar netinkamo dėvėjimo visoje apskrityje įspėjo 84 piliečius. Surašyti 2 protokolai pagal. LR ANK 45 str. – 1 Plungės mieste, 1 Kaipėdos rajone.
Lapkričio 1 d. dėl kaukių nedėvėjimo apskrityje įspėti 233 asmenys, pagal LR ANK 45 str. surašyta 11 protokolų – Plungėje 4 (3 už kaukių nedėvėjimą ir 1 už saviizoliacijos pažeidimą), Klaipėdos mieste administracinė nuobauda skirta 7-iems asmenims. Už kaukės nedėvėjimą, netinkamą dėvėjimą ar piktybišką atsisakymą vykdyti šį nurodymą fizinis asmuo baudžiamas nuo 500 iki 1500 eurų bauda, juridiniams asmenims finansinės išlaidos kur kas didesnės – nuo 1500 iki 6000 eurų. Praėjusį savaitgalį asmenims, kuriems buvo surašyti protokolai, daugiausiai skirta pusė minimalios baudos – 250 eurų.
Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai prevencines priemones vykdė ir Lėbartų, Joniškės bei kitose rajonų kapinėse. Žmonių susibūrimų į didesnes nei 5 asmenų grupes nefiksuota, visuomenė sąmoningai laikėsi raginimų bei prašymų artimųjų kapus lankyti visomis dienomis, o ne tik lapkričio 1-2 d.
Pasak Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos viršininkės R. Bekėžienės, nuo vidurnakčio uždraudus veiklą vykdyti viešojo maitinimo bei pasilinksminimo įstaigoms, dauguma jaunuolių rado alternatyvų būdą susitikti ir susiburti – išsinuomojo patalpas sodybose ar butuose, tad pareigūnai praėjusį savaitgalį apsilankė ne viename tokiame vakarėlyje. Šiuo metu vykdomi tyrimai ir sprendžiama dėl atsakomybės už padarytus nusižengimus.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių