Už mokesčių slėpimą mėsos perdirbimo įmonės laukia teismas

Reklama baigsis po sek.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra, baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Tauragėje įsikūrusi mėsos perdirbimo įmonė kaltinama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu. Įtariama, kad valstybei nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 71 tūkst. eurų.

Tauragėje veikianti mėsos perdirbimo bendrovė iš žalios mėsos gamino rūkytus gaminius – dešreles, lašinukus ir kitokią produkciją. Pagaminta produkcija buvo pristatoma prekybos centrams, parduotuvėms.

FNTT, gavusi Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją ir įtarusi, kad įmonė galimai apgaulingai tvarko buhalterinę apskaitą, pradėjo ikiteisminį tyrimą. FNTT pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais, atlikę kratą nustatė, kad įmonė savo apskaitoje nurodo turinti mėsos žaliavų už beveik 400 tūkst. eurų. Patalpas patikrinę pareigūnai tokio didžiulio kiekio mėsos nerado.

Sulyginus iš tiesų sunaudotą gamybai mėsos žaliavą su skaičiais, nurodytais bendrovės apskaitos dokumentuose, paaiškėjo, kad trūksta mėsos už beveik 345 tūkst. eurų, taip pat valstybei nesumokėtas pridėtinės vertės mokestis, kuris siekia beveik 71 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavusios ir jam vadovavusios Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorei surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota teismui.

Už mokesčių slėpimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių