Vairuotojus kasdien stebi ir neuniformuoti pareigūnai

Reklama baigsis po sek.

Nemaža dalis uostamiesčio gatvėmis važinėjančių vairuotojų, pastaruoju metu sulaukę administracinio nusižengimo protokolų nustemba – pažymėtoje vietoje tuo metu nebuvo nei greitį fiksuojančio įrenginio, nei pareigūno. Pastarasis ir užfiksavo kelių eismo taisyklių pažeidimą, tik jūs jo – neatpažinote.

Karantino metu atsiradus trikdžiams fiziškai kontaktuoti su vairuotojais ir fiksuoti pažeidimus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba rado alternatyvų būdą didinti saugumą keliuose ir drausminti pažeidėjus. Kasdien uostamiesčio gatvėse patruliuoja iki 4 ekipažų – pareigūnai be uniformų, vairuotojų elgesį fiksuoja iš nežymėtų automobilių.

„Daug vairuotojų karantino metu buvo atsipalaidavę, manė, kad niekas jų nestebi, keliuose elgėsi kaip nori, tad ėmėmės griežtų priemonių. Įsigijome optinius, profesionalius fotoaparatus, kurie iš tiesų labai gerai priartina vaizdą, ir neviešo patruliavimo būdu buvo išleisti pareigūnai, apsirengę civiliokiškai, kurie iš nežymėto automobilio stebi situaciją gatvėse“, – dėstė Mindaugas Džermeika, Klaipėdos apsk., VPK Kelių policijos tarnybos viršininkas.

Pažeidimus pareigūnai užfiksuoja prisigretinę prie kito automobilio. Dažniausi nusižengimai – naudojimasis mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos, ištisinių juostų kirtimas, kartais net chuliganiškas vairavimas, sankryžų pravažiavimas degant draudžiamam šviesoforo signalui ir panašiai.

„Siekiame, kad baigtųsi keliuose tie pavojingi kelių eismo taisyklių pažeidimai. Juk net 30 procentų besinaudojančių telefonu sukelia eismo įvykį. Nelaimių netrūksta ir dėl skubančio per sankryžą – vairuotojui atrodo spės pravažiuoti, paspaudžia greičio pedalą, o čia jau gatvę kerta pėstysis ir nelaimė tiek jam, tiek vairuotojui. Kai kurie tikrai elgiasi neatsargiai, agresyviai, dėl to nukenčia nekalti žmonės“, – M. Džermeika.

Pasikeitusi Kelių policijos veiklos koncepcija jau duoda teigiamų rezultatų – Klaipėdos mieste įskaitinių avarijų sumažėjo 12 procentų. Matyt, vairuotojai jau žino, kad yra stebimi neuniformuotų pareigūnų ir keliuose elgiasi kur kas drausmingiau. KAVPK Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos teigimu, vienas neuniformuotas ekipažas per dieną užfiksuoja apie 50 kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Jeigu gatvėse situaciją prižiūri 4 ekipažai – skaičius padidėja iki kelių šimtų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių