Vakar COVID-19 diagnozuotas Klaipėdos „Versmės“ mokiniui

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie LR sveikatos apsaugos ministerijos antradienio popietę pranešė, kad koronavirusas diagnozuotas Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos auklėtiniui. Turimais duomenimis, asmuo, dabartiniu vertinimu, visą praėjusią savaitę užkrečiamuoju periodu buvo mokykloje. Šią savaitę į mokyklą jis jau nebeėjo. Užsikrėtimo aplinkybes vis dar aiškinamasi, atliekamas epidemiologinis tyrimas.

Šiuo metu izoliacijoje yra 29 klasės mokiniai, ugdymo procesas tęsiamas nuotoliniu būdu. Nors kontaktą su sergančiuoju bendraklasiai ir turėjo, kol kas jiems tyrimai dėl COVID-19 infekcijos nebus atliekami. Mokiniams bei jų tėvams nurodyta stebėti savo sveikatą, temperatūrą, o pajutus pirmuosius simptomus, nedelsiant kreiptis karštąja linija 1808.

Kiek kitokia veiksmų eiga taikyta su infekuotu mokiniu kontaktavusiems mokytojams. 12 pedagogų šiuo metu tęsia darbus įprastu būdu, jiems neliepta izoliuotis, nes neva pastarieji laikėsi visų būtinų asmens sveikatos apsaugos priemonių.

„Mokytojai teigė dirbo ir su kauke, ir su apsauginiu skydeliu, jie teigė su mokiniu artimo kontakto neturėję. Jie stengiasi išlaikyti kiek įmanoma maksimalų atstumą, mokytojas dirba prie lentos, mokiniai savo suoluose, tai priimtas sprendimas jų neizoliuoti. Jiems bus atlikti tyrimai dėl koronaviruso testo“, – teigė NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos direktorės Gražinos Pocienės teigimu, mokyklos administracija priėmė sprendimą, kad nuotoliniu būdu laikinai mokysis ir dar vienos šalia esančios klasės moksleiviai. Pastarojoje mokosi sergančio asmens giminaitė, pusseserė, todėl greta esančios klasės ugdytiniai į klases grįš tik po to, kai bus gautas neigiamas tyrimo rezultatas.

Antradienio rytą mokyklos patalpos buvo dezinfekuotos. Kitiems mokiniams ugdymo procesas tęsiamas įprastu, kontaktiniu būdu. Šis atvejis bus įtrauktas į šios dienos, trečiadienio statistiką.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, COVID-19 liga šiuo metu serga 16 Lietuvos moksleivių, tačiau teigiama, kad nė vienas iš jų neužsikrėtė ugdymo įstaigoje. Galimai ją atsinešė iš savo aplinkos kontaktinių asmenų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių