Valdančiųjų antausis Prezidentui – už testavimą darbuotojai turės mokėti patys

Reklama baigsis po sek.

Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nepasirašė spalio 19 d. Seimo priimtų Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis nustatyta, kad darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, nebebus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis. Parlamentarų daugumai pritarus, klausimas buvo grąžintas į Seimo posėdžių darbotvarkę. Šiandien valdantiesiems pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą – už balsavus 73, prieš – 57, 4 susilaikius, Prezidento grąžintas įstatymo projektas buvo priimtas be pakeitimų, šalies vadovo G. Nausėdos veto buvo atmestas.

Tam, kad Prezidento veto būtų atmestas, buvo būtinas ne mažiau nei 71 parlamentaro balsas.

Nuo gruodžio 1-osios dienos nepasiskiepiję darbuotojai, priklausantys Vyriausybės patvirtintam profesijų sąrašui, už periodinius (kas 7-10 dienų) profilaktinius Covid-19 testus turės susimokėti patys. Pagal susitarimą mokestinę naštą gali prisiimti ir darbdavys.

Darbuotojų, negalinčių pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios Vyriausybė yra paskelbusi valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, ir toliau bus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.

Kai Vyriausybė yra paskelbusi valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl užkrečiamosios ligos, darbdavio prašymu darbuotojas privalo pateikti jam sveikatos apsaugos ministro nustatytą dokumentą, patvirtinantį, kad darbuotojas pasitikrino, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, arba kad darbuotojas yra paskiepytas vakcina, arba kad jis negali pasiskiepyti nuo šios užkrečiamosios ligos dėl medicininių kontraindikacijų, arba kad darbuotojas yra persirgęs šia užkrečiamąja liga.

Darbdavys užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės ir (arba) darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų laikymosi priežiūrą atliekančių institucijų reikalavimu privalo pateikti joms šiuos duomenis.“

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių