Valstybės ar savivaldybės įmonės galės mokėti mažesnę pelno įmoką

Reklama baigsis po sek.

LR Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-5037(2), kuriomis siekiama papildyti teisės aktuose nustatytas sąlygas. Joms esant Vyriausybė ar savivaldybės taryba gali nustatyti mažesnę valstybės ar savivaldybės įmonių mokėtiną pelno įmoką į valstybės ar savivaldybės biudžetą ir taip sudaryti prielaidas išsaugoti šių įmonių finansinį likvidumą ir tvarų šių įmonių veiklos tęstinumą.

Kaip pataisų pristatymo metu pažymėjo ekonomikos ir inovacijų ministras, įstatymo projekto rengimą paskatino dėl koronaviruso (COVID-19) patiriami verslo suvaržymai tam tikruose ūkio sektoriuose, kuriuose veikia valstybės ir savivaldybės įmonės, ir dėl šių suvaržymų sukeltos neigiamos pasekmės valstybės ir savivaldybės įmonėms.

Šiuo metu galiojančiame Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme nustatyto dydžio pelno įmokos mokėjimas siejamas su praėjusiais finansiniais metais pasiektais įmonės rezultatais, tačiau valstybės ir savivaldybės įmonės nėra atleidžiamos nuo pelno įmokos mokėjimo, jeigu patiria veiklos suvaržymų tais metais, kuriais pelno įmoka turėtų būti pervedama į valstybės ar savivaldybės biudžetą.

Svarstomu projektu įstatyme siūloma įtvirtinti dar vieną sąlygą, kurią tenkinant Vyriausybė ar savivaldybės taryba galėtų nustatyti mažesnę, negu nurodyta šio straipsnio 6 dalyje, valstybės ar savivaldybės įmonės pelno įmoką į valstybės ar savivaldybės biudžetą.

Įmoka galėtų būti mažinama, jei išmokėjus pelno įmoką įmonė taptų nemoki.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių