Visoje šalyje strigo elektroninių dienynų platformos

Reklama baigsis po sek.

Vaiva Makarauskaitė

Šiandien visoje šalyje ugdymo įstaigos pradėjo vykdyti nuotolinį mokymą. Nors tam buvo ruošiamasi iš anksto, tačiau trigdžių išvengti nepavyko. Visoje šalyje strigo elektroninių dienynų platformos, tad mokytojams reikėjo ieškoti alternatyvų.

Šiandien visoje šalyje ugdymo įstaigos pradėjo vykdyti nuotolinį mokymą. Nors tam buvo ruošiamasi iš anksto, tačiau trigdžių išvengti nepavyko. Visoje šalyje strigo elektroninių dienynų platformos, tad mokytojams reikėjo ieškoti alternatyvų.

„Po pirmos pamokos daugelyje mokyklų strigo elektroninių dienynų platformos: „Tamo dienynas“, „Mano dienynas“ taip pat ir programa „Eduka“. Tačiau tai yra respublikinė problema, taip buvo visoje respublikoje. O naudojant kitas platformas jokių problemų nebuvo, tiek „Moodle“, tiek „Zoom“, tiek „Google“ platformos veikė sklandžiai. Nepavykus prisijungti mokyklos ieškojo alternatyvių būdų ir tuomet mokytojai su mokiniais bendravo el. paštu bei socialinių tinklų grupėse. Šiandien po pietų viskas bus aptarta mokyklų pasitarimuose, kurie bus organizuojami nuotoliniu būdu per video konferencijas. Tuomet išryškės ir daugiau problemų.“ – Laima Prižgintienė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja

Šiandien nuotolinės pamokos Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos mokiniams prasidėjo 8.15 val. Pasak mokyklos direktorės, beveik visi vaikai sėkmingai prisijungė, o tėveliai skambino ir konsultavosi iš anksto. Kai kuriems kilo problemų dėl neveikiančių mikrofonų ar senesnių kompiuterio programų versijų, tačiau mokykla operatyviai reaguodama šias problemas išsprendė.

„Noriu pasidžiaugti, kad šiai dienai labai didelių trugdžių neturime. Dirbame per „Moodle“ sistemą ir „Meet“ programą. Mokytojai su mokiniais turi 30 minučių gyvo bendravimo ir likusias 15 minučių vaikai atlieka paskirtas užduotis. Šiandien ryte susiskambinau su daugeliu kolegų, visi tikino, kad prisijungė sėkmingai. Aišku programa “Eduka” stringa, tačiau ji pas mus yra tik kaip antras variantas, tad problemų nekyla. Iš 500 mokinių praktiškai visi prisijungė, tik 5 vaikams kilo problemų, bet su jais susiekė Informacinių technologijų specialistas ir antroje pamokoje vaikai sėkmingai sudalyvavo.” – Inga Bagdonienė Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos direktorė

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkės teigimu, reikia įvertinti ir šią situaciją, kad daugelis tėvų taip pat dirba iš namų, nuotoliniu būdu, tad iššūkių kyla ir tėvams. Šeimose dažniausiai būna ne vienas vaikas, tad jiems tėvai turi užtikrinti patalpas bei internetines galimybes reikalingas sklandžiam nuotoliniam mokymui.

„Situacija yra tokia, kad sistemos vis dėlto strigo, ištikrųjų dar tik pirma diena, todėl to ir reikėjo tikėtis. Strigimų yra ir jų tikriausiai bus ne tik šiandien, bet ir kitomis dienomis. Visiems reikia kantrybės ir supratimo. Galbūt gerai, kad mokyklos darbo laiką pradėjo ne vienu metu, vienos nuo 8, kitos nuo pusės 9, o trečios dar vėliau. Daug iššūkių kyla ir tėvams, kurie ne tik dirba nuotoliniu būdų, iš namų, tačiau turi užtikrinti ir sklandų nuotolinį vaikų mokymasi.“ – Aušra Zarambienė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė

Šiandien mokyklų vadovai turės video konferencijas su ugdymo įstaigų mokytojais, kurių metu aptars nuotolinio mokymo metu iškilusias problemas ir ieškos būdų, kaip jas būtų galima išspręsti. Mokyklų vadovai apie nuotolinio mokymo procesus nuolat informuoja ir Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrių.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių