VTEK prašoma atlikti tyrimą dėl J. Narkevičiaus skirtų milijonų Trakų rajono keliams

Reklama baigsis po sek.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) prašymo pradėti tyrimą dėl viešai paskelbtos informacijos, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius savo įsakymu skyrė daugiau kaip 2,8 mln. eurų Trakų rajono savivaldybės žvyrkeliams asfaltuoti.

VTEK prašoma atlikti tyrimą ir nustatyti, ar šiuo savo sprendimu ministras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto.

Kreipimesi teigiama, kad J. Narkevičius turėjo nusišalinti nuo sprendimų priėmimo skiriant lėšas Trakų rajono savivaldybės žvyrkeliams asfaltuoti, nes šioje savivaldybėje gyvena jis pats ir jo šeima. Be to, Trakų rajono savivaldybėje susisiekimo ministras buvo išrinktas į Seimą.

„Ministras priėmė įsakymą dėl lėšų žvyrkeliams savivaldybėse asfaltuoti skyrimo, iš kurio matyti, kad didžiausia suma – 2,8 mln. eurų atitenka Trakų rajono savivaldybei. Kuo pagrįstas išskirtinis dosnumas savo kraštui? J. Narkevičiaus galimai teiktą pagalbą kai kurioms statybos įmonėms dirbant Vilniaus miesto savivaldybėje dabar tiria teisėsaugos institucijos. Panašu, kad šiuo sprendimu ministras tęsia praktiką valstybės pinigus žarstyti kaip savus, nepaisant įstatymų“, – rašoma kreipimesi.

Rašte taip pat atkreipiamas dėmesys, kad valstybės politikams yra taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai ir visuomenė turi pagrįstų lūkesčių, kad valstybės politikai veikia laikydamiesi moralės ir tarnybinės etikos principų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių