Vykstantiems į Latviją: privaloma izoliacija nebūtina

Reklama baigsis po sek.

Lietuva viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumo rodiklį, todėl šiandien Latvijos Vyriausybė buvo priėmusi sprendimą, kad atvykstantiems iš Lietuvos į Latviją nuo šeštadienio (rugsėjo 5 d.) 0 val. 00 min. bus privaloma izoliacija (su kai kuriomis išimtimis).

Apie tai socialiniame tinkle visuomenę informavo ir LR užsienio reikalų ministerija. Tačiau daugelio netikėtumui, vėliau kaimyninė valstybė savo nuomonę ir sprendimą pakeitė – privaloma izoliacija, kelionių apribojimų įvedimas Lietuvai bei Estijai atidėtas dar bent 7 dienoms.


⚠ Informacija nuolat atnaujinama Lietuvos ambasada Latvijoje / Lietuvas vēstniecība Latvijā puslapyje 🔗 https://bit.ly/2F4tpra

Šiandien vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kalbėjosi su Latvijos vidaus reikalų ministru Sandžiu Girgeniu ir tarėsi dėl išimčių Lietuvai. 

„Šiandien  mus pasiekė  puiki naujiena, Latvijos Vyriausybė nusprendė dar savaitei atidėti judėjimo ribojimus tarp Lietuvos ir Latvijos. Stebėsime situaciją Lietuvoje ir jeigu mūsų sergamumo rodikliai nepagerės, tarsimės toliau dėl išimčių vykstantiems į Latviją darbo, verslo ir mokslo tikslais. Įvedus privalomą izoliaciją su sunkumais susidurs ir Latvijos piliečiai, kurie dažnai keliauja į Lietuvą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Valstybės sienos apsaugos tarnyba gavo patvirtinimą iš Latvijos kolegų, kad Lietuva dar lieka nepaveiktų valstybių sąraše. 

Baltijos šalys yra sutarusios, kad jeigu sergamumo COVID-19 rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, valstybė yra įtraukiama į paveiktų šalių sąrašą ir atvykstantiems iš jos yra privaloma saviizoliacija.

Lietuvoje šią savaitę COVID-19 sergamumo rodiklis nežymiai viršijo 16 atvejų ribą ir yra 16,1 atvejų – 100 000 gyventojų. 

🔴 Įvažiavus po nurodyto laiko – izoliacija privaloma, jei Lietuva bus įtraukta į Latvijos sąrašą. Sąlygos, taikymas, išimtys verslui, sportui, kultūrai ir pan. yra išdėstyta Latvijos vyriausybės nutarime ▶️ https://bit.ly/3hrXorp. Sekite informaciją, nes gali būti pakeitimų.

🔴 Paveiktų šalių sąrašas Latvijoje skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja nuo 0 val. 00 min., tos pačios savaitės šeštadienį. Aktualus sąrašas skelbiamas čia 🔗 https://bit.ly/2EuTm2S

🔴 Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, keliaujant per Latviją tranzitu (jei kertate Latvijos teritoriją bet kokiu būdu keliaudami į/iš Lietuvos) saviizoliuotis Latvijoje nereikia, tačiau būtina laikytis ribojančių priemonių, tarp jų: nesilankyti viešose vietose, vengti kontaktų, naudojantis viešuoju transportu vykstant į izoliacijos vietą būtina dėvėti kaukę.

🔴 Planuodami keliones į Latviją arba viešėdami šalyje sekite Latvijos Ligų profilaktikos ir prevencijos centro pranešimus 🔗 https://www.spkc.gov.lv/lv

🔴 Izoliacijos ir ribojančių priemonių taikymo klausimais galite pasitarti 📞 +371 67387661. Naujausia informacija jus pasieks greičiau įsidiegus programėlę 📲shorturl.at/bhjkN

🔴 Grįžus ar atvykus į Lietuvą iš Latvijos izoliuotis Lietuvoje nereikia. Jei į Lietuvą grįžote per Latviją iš COVID19 paveiktos šalies ar per tokią keliavote – izoliacija Lietuvoje privaloma.

⚠️ Primename, kad rekomendacijas kelionei į konkrečią šalį galite pasitikrinti čia 🔗 http://keliauk.urm.lt/

#KeliaukSaugiai programėlė 📲 http://onelink.to/epmjp5

Aktualiausia URM informacija keliautojams skelbiama 🔗 https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių