Vyriausybė koreguos kai kuriuos karantino ribojimus

Reklama baigsis po sek.

Šiandien į posėdį renkasi LR ministrų kabinetas. Pastarasis, atsižvelgdamas į kai kuriuos nuo valstybinio karantino pradžios išryškėjusius žmonių elgesio modelius bei nesusipratimus, turės peržiūrėti tam tikrus režimo ribojimus. Sveikatos apsaugos ministras Vyriausybei siūlys peržiūrėti ir patikslinti privalomąjį kaukių dėvėjimą vaikams bei renginių organizavimą.

“Kadangi susiklostė dviprasmybės dėl privalomojo kaukių dėvėjimo visiems 6-erių metų ir vyresniems vaikams, manome, kad būtina keisti ir patikslinti šią nuostatą, tačiau tik ikimokyklinėse ugdymo įstaigose esantiems vaikams. Matome, kad ten dar yra lankančių ir šešiamečių, todėl susidaro situacija, kai grupėse pusė vaikų turi pagal nurodymą dėvėti kaukes, o kita dalis – ne. Tai šias nuostatas patikslinsime. Tačiau neina kalba apie tai, kad mokyklose esantiems vaikams kaukių dėvėjimas bus atšaukiamas, tikrai ne – kaukės būtinos, jos apsaugos ir čia, dar kartą pasikartosiu, būtinas ir tėvelių indėlis. Paaiškinti vaikams, kodėl jos reikalingos, nuo ko apsaugo. Mokyklose vaikai turi būti su veidą dengiančiomis priemonėmis”, – teigė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Ministrų kabinetui taip pat šiandien bus siūloma tikslinti renginių organizavimo ribojimo nuostatas. Nors ši veikla iki lapkričio 29 dienos šalyje yra draudžiama, pastebima tendencija, kad dauguma šios srities atstovų ribojimo nepaiso. Pasitaikė atvejų, kuomet renginiai vyksta, jie organizuojami prisidengiant neva patalpų nuoma. Aurelijus Veryga tikino, kad daugiau planuojamų karantino nuostatų peržiūrėjimo ar net švelninimo kol kas tikrai nebus.

“Tikrai sulaukiam nemažai laiškų iš įvairių organizacijų, verslo asociacijų su prašymais švelninti tam tikrus ūkinės veiklos ribojimus ar nustatytas priemones, tai drąsiai sakau, kad kol kas jokių išimčių ir išlygų tikrai neplanuojama taikyti”, – teigė A. Veryga.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių