Vyriausybė ne tik pratęsė, bet ir sugriežtino karantiną

Reklama baigsis po sek.

Šiandien į posėdį susirinkęs LR COVID-19 valdymo komitetas sprendė, kokias visuotinio karantino sąlygas griežtinti, kad šalyje stabilizuotųsi iki šiol vis naujais susirgimo koronavirusu rekordais pasižyminti epidemiologinė situacija. Po komiteto pasitarimo vyko neplaninis skubus LR Vyriausybės posėdis, kurio metu nuspręsta visuotinį karantiną šalyje pratęsti iki gruodžio mėn. 31 dienos 24,00 valandos, taip pat sugriežtinti kai kurias režimo sąlygas. Nauji ribojimai įsigalioja nuo trečiadienio, gruodžio 9 dienos.

Bendravimas tik tarp 2 šeimų

Epidemiologinė situacijai negerėjant, stebimas toliau augantis užsikrėtimo koronavirusu skaičius, taip pat teigiamų nustatomų testų skaičius. Dar prireš kelias savaites buvo akivaizdu, kad prieš mėnesį šalyje įvestas visuotinis karantinas – neefektyvus. Per savaitgalį viruso plitimui pasiekus naujas aukštumas, pasiūlyta koreguoti ir griežtinti režimo sąlygas.

Nutarta, kad draudžiamas daugiau nei 2 šeimų ar namų ūkių bendravimas, susitikimai, išskyrus atvejus, kuomet reikalinga skubi pagalba (medicininės pagalbos suteikimas, slauga ir pan.)

Draudžiama rengti asmenines šventes tiek viešose, tiek privačiose erdvėse. Su šiuo ribojimu priimtas sprendimas neleisti nuomoti ar subnuomoti tiek nekilnojamąjį privatų ar juridiniam asmeniui priklausantį turtą. Pastebima tendencija, kad visumenė vis dar ieško būdų, kaip apeiti karantino nuostatas, nuomojasi butus, pirtis ar kitas patalpas, prisidengdami, jog tai reikalinga tik šeimai, o vėliau paaiškėja, jog vyko masinis žmonių susibūrimas. Draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti nuomą, subnuomą šventėms, susibūrimams organizuoti.

Pradinukams ankstinamos atostogos

Atsižvelgdami į negerėjančią epidemiologinę situaciją, ministrai šiandien priėmė sprendimą ankstinti pradinio ugdymo mokinių atostogas. Pastarosios 1-4 klasių mokiniams prasidės nuo ateinančio pirmadienio, gruodžio 14 dienos, ir tęsis iki 2021 m. sausio mėn. 3 dienos. Į mokyklas pradinukai turėtų grįžti sausio ketvirtąją.

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomi tik užtikrinant visas sąlygas. Rekomenduojama, kad į įstaigas eitų tik tie vaikai, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu arba neturi sąlygų palikti vaiko su kitų suaugusiųjų priežiūra.

Pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programos vykdomos tik nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas.

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas; neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi nuotoliniu būdu arba stabdomi, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus; profesinis mokymas (ar jo dalis), išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, laikantis būtinų saugumo reikalavimų.

Darbas – tik nuotoliniu būdu

LR Vyriausybė šiandien pakoregavo ir ankstesnę karantino nuostatą dėl darbo organizavimo. Iki šiol nuotoliniu būdu buvo rekomenduojama dirbti tik valstybės institucijoms, savivaldybių administracijoms bei joms pavaldžioms institucijoms, įstaigoms. Nuo šiol šį sarąša papildo visos šalies teritorijoje veiklą vykdančios įstaigos ar įmonės. Darbas turi būti organizuojamas tik nuotoliniu būdu. Jeigu tai neįmanoma, privalomas kaukių dėvėjimas kabinetuose ir kitose bendrose erdvėse, ne tik klientų aptarnavimo vietose.

Ribojimai prekybos vietose

Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų nustatyti didesni prekybos ploto reikalavimai, t. y. vietoj 10 kv. m. ploto nustatyti:

– 15 kv. m., kai visas prekybos plotas yra 10 tūkst. kv. m. arba mažesnis vienam lankytojui, o vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus;

– 30 kv. m. prekybos plotas, kai visas plotas yra didesnis nei 10 tūkst. kv. m. vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus.

Šalia prekybos vietų esančiose automobilių parkavimo aikštelėse gali būti užimta ne daugiau nei 30 proc. vietų, ploto.

Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 žmonės, o šeimoms – eiti tik po vieną. Išplėsti pailginti darbo valandų skaičių, kad būtų ištęsta galimybė priimti lankytojus.

Gydymo įstaigoms leista stabdyti planinių paslaugų teikimą

Stacionarinėms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms leista stabdyti planinių paslaugų teikimą tais atvejais, kuomet gydymo įstaiga slaugo, gydo ir teikia medicininę pagalba kovidiniams pacientams, jų priėmimui ir didesniam skaičiui priimti reikalingas įstaigos pertvarkymas.

Karantino režimo trukmė pratęsiama iki gruodžio 31 d. 24,00 val.

LR Vyriausybė taip pat šiandien panaikino anksčiau numatytą karantino švelninimo priemonę – muzijeų, galerijų lankymą. Tokia galimybė turėjo įsigalioti gruodžio 10-ąją dieną, tačiau šiandien šis sprendimas atšauktas. Draudžiama lankyti muziejus, galerijas ir organizuoti ekskursijas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių