Vyriausybė patikslino karantino ribojimus

Reklama baigsis po sek.

Sekmadienį į neeilinį posėdį susirinkusi XVIII Vyriausybė priėmė sprendimą griežtinti visuotinio karantino ribojimus, šiandien kai kurios nuostatos patikslintos. Leidžiama teikti kontaktines paslaugas, jeigu teikėjo ir gavėjo socialinis kontaktas netrunka ilgiau nei 15 minučių, taip pat nedraudžiama kalėdinių eglučių prekyba, viešbučių veikla, jeigu kambaryje apsigyvena vienas asmuo ar šeimos ūkis. Paslaugų teikimo ribojimas nebus taikomas pavežėjams, taksi vairuotojams.

Asmenų judėjimas mieste ir tarp savivaldybių

Premjerė Ingrida Šimonytė neslėpė, kad sekmadienį pradėtas projekto dėl karantino nuostatų griežtinimo tvirtinimas pažėrė šiek tiek netikslumų ir vakar vakare bei šį rytą iš įvairių suinteresuotų grupių buvo gautas nemenkas kiekis užklausų. Todėl šiandien nuspręsta sušaukti dar vieną Vyriausybės posėdį šiuo klausimu ir išdiskutuoti visus neaiškumų keliančius punktus. Vienas iš jų – judėjimo tarp miestų ribojimas.

Jeigu žmogus turi paskyrimą medicininėms paslaugoms pas gydytoją kitoje savivaldybėje, tai yra suplanuotas iš anksto vizitas arba neatidėliotina būtinybė, tai galima vykti į kitą miestą. Tai būtų papildoma nuostata pareigūnui, kuris galėtų leisti asmenims vykti į kitą savivaldybę. <…> Taip pat vykti į kitą savivaldybę leidžiama asmenims, oro keliu atkeliavusiems į Lietuvą ir vykstantiems apsigyventi kitai savivaldybei priklausančiame mieste. Tačiau ten nuvykę jie turi laikytis visų kitų numatytų nuostatų. Ši nuostata galioja vykimui į/iš oro uostų“, – teigė ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

Pasak ministrų kabineto, mobilumo ribojimo kontrolės punktai intensyviai dirbs savaitgaliais ir šventiniu laikotarpiu. Kasdien ir apskritą parą vykdyti judėjimo kontrolę gali pristigti žmogiškųjų išteklių ir finansų tokiai nenutrūkstamo darbo jėgai apmokestinti. Darbo dienomis, ypač darbo valandomis, atsižvelgiant į tai, kad dalis visuomenės dirba ne gyvenamojoje teritorijoje, migracija į kitus miestus nebus itin griežtai kontroliuojama, tačiau pasak premjerės, policijos pareigūnai bei jiems talkinantys kitų institucijų atstovai stebės situaciją ir reikalui esant mandagiai paprašys asmenų apsisukti ir grįžti į pradinį tašką.

Reikia pasitikėti ir žmonių sąmoningumu, ir policijos pajėgumu užtikrinti šių nuostatų laikymąsi“, – I. Šimonytė.

Vykimas tarp savivaldybių bus leidžiamas ir asmenims, šventiniu laikotarpiu atliekantiems baigiamuosius darbus ar praktiką kitame mieste.

Viešbučiams leista vykdyti veiklą su sąlyga

Sekmadienį Vyriausybė buvo nutarusi, jog nuo gruodžio 16 dienos viešbučiai ir kitos apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos klientus galėtų aptarnauti tik izoliacijos pagrindu, tačiau tokiu atveju kilo nesklandumų dėl į Lietuvą atvykstančių kitų valstybių piliečių. Pastarieji esant tokiems ribojimams neturėtų, kur laikinai apsigyventi. Todėl šiandien nutarta nuostatą patikslinti ir leisti vykdyti veiklą ne tik izoliacijai, bet ir su darbu susijusiais viešnagės tikslais.

Vakar neįvertinome aplinkybių. Sienos neuždarytos, aukšto sportinio meistriškumo varžybos vyksta, skrydžiai vykdomi. Kadangi jau yra nuostata neišvykti iš namų be būtinosios priežasties, nevykti į kitą savivaldybę, tai galima lygiagrečiai numatyti, kad leidžiama teikti apgyvendinimo paslaugas ne daugiau nei vienam asmeniui ar vienam šeimos ūkiui izoliacijai ir su darbo reikalais susijusio vizito metu“, – teigė premjerė.

Akcentuojama, kad šia nuostata negali naudotis asmenys, siekiantys šventes sutikti ne savo namuose, o specialiai ieškodami prieglobsčio kitur.

Apgyvendinimo paslaugos galimos tais atvejais, kai dėl darbo vykstama iš vienos savivaldybės į kitą, arba tokiu pačiu pagrindu atvykstama į šalį.

Lauke esančiose erdvėse leidžiama prekyba eglutėmis, tai vienintelė šiandien priimta tikslinamoji nuostata prekybos ribojime. Ne maisto prekių parduotuvės savo veiklą privalo stabdyti nuo gruodžio 16 dienos.

Kontaktinės paslaugos leidžiamos tik trunkančios ne ilgiau nei 15 minučių. Kadangi vakar priimtoje nuostatoje nebuvo akcentuojamas grožio salonų, kirpyklų uždarymas, šiandien šis punktas patikslintas. Leidžiama vykdyti grožio paslaugas ir kitas paslaugas, kurioms reikalingas kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo trunka ne ilgiau nei 15 minučių. Yra tam tikros išlygos: medicinos paslaugos, psichologai, reabilitacija, kvalifikuotas mobilaus parašo sukūrimas, kuriam irgi reikia fizinio kontakto.

Grįžtame į tą režimą, kuris buvo pavasarį. Visur, kur reikalingas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas – negalimas“, – teigė I. Šimonytė.

Leidžiamos taksi, pavežėjimo paslaugos, jeigu išlaikomas saugus atstumas tarp vairuotojo ir keleivio, taip pat laikomais visų kitų būtinų asmens higienos reikalavimų – rankų ir paviršių dezinfekcija, čiaudėjimo etiketas ir pan.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių