Vyriausybė patikslino karantino ribojimus

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame LR Vyriausybės posėdyje laikinai pareigas einantys ministrai pritarė sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui patikslinti kai kurias pramogų, sporto ir laisvalaikio paslaugas teikiančių įstaigų ar fizinių asmenų veiklos ribojimų nuostatas.

Sulaukus informacijos, kad priimtus operacijų centro vadovo sprendimus visuomenė linkusi apeidinėti, prisidengdama patalpų nuoma arba papildomo personalo ištekliais, šiandien buvo išplėstos, patikslintos karantino ribojimo, draudžiamų veiklų sąlygos.

Laisvalaikio, pramogų, sporto ir kultūros sektoriuose nepalikta išryškėjusių spragų, o aiškiai nurodyta, kad baseinuose, pirtyse ir laisvalaikio erdvėse negali būti teikiamos paslaugos nei viešiems, nei asmeniniams renginiams, susibūrimams. Toks sprendimas galioja tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Į draudžiamų veiklų sąrašą įtrauktos kūno rengybos užsiėmimai/paslaugos, pirtys, šokių salės, diskotekos, kino teatrai – visa tai, kas vadinama laisvalaikio paslaugomis.

Matom, kad veiklos, kurios buvo ir yra uždraustos, jos vis tiek vyko, tik buvo surandamas tam tikras formalus apėjimas šitų draudimų. Nesinorėtų, kad mes padarytume kokiam nors baseine ar sveikatingumo komplekse sveikatinimo paslaugas, pasodintume formalų gydytoją, kuris apžiūrėjęs, leistų asmenims eiti į pirčių zonas ar baseinus, o ta įstaiga kaip buvo pirčių ir baseinų kompleksas, taip ir liko. Tai dėl to ir priimti tokie patikslinimai. Matėme ir atskiras patalpas, nuomojamas asmeninėms šventėms ir panašiai. Mes tas veiklas apribojame ne dėl to, kad norime uždrausti dirbti, sprendimai priimti todėl, kad virusas neplistų. Tai tokie ieškojimai ir apeidinėjimai, bandymai atrasti spragas teisinio reguliavimo yra tik apgaudinėjimas pačių savęs“, – spaudos konferencijoje teigė laikinai ministro pirmininko pareigas einantis S. Skvernelis.

Draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas (toliau – laisvalaikio paslaugos), draudžiamas laisvalaikio paslaugų įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų lankymas, fizinis lankytojų aptarnavimas ir šių įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, individualius (vienam lankytojui) fizinio aktyvumo užsiėmimus, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių