Vyriausybė patvirtino paramos verslui kriterijus

Reklama baigsis po sek.

Šiandien LR Vyriausybės posėdyje buvo svarstoma, kokia apimti ir kokiais kriterijais bus teikiama finansinė parama nuo COVID-19 nukentėjusiam šalies verslui. Vieno vertinimo nuostatų atsisakyta – panaikintas reikalavimas, kad apyvartinių lėšų mažėjimą turėtų būti patyręs ne mažiau nei 40 proc. ūkinės veiklos sektoriaus įmonių.

Nustatyta, kad dėl karantino metu ribojamų ūkinių veiklų tiesiogiai ir netiesiogiai nukentėjusiems ūkinių veiklų vykdytojams, paramos priemonių aprašuose nustatyta tvarka ir sąlygomis gali būti taikomos paramos priemonės, jeigu ūkinės veiklos vykdytojas atitinka bent vieną iš šių sąlygų: ūkinės veiklos vykdytojo vidutinė vieno mėnesio apyvarta, skaičiuojant už 2020 m. kovo mėnesio 1 d. – spalio 31 d. laikotarpį, palyginti su 2019 m. atitinkamo laikotarpio vidutine vieno mėnesio apyvarta, sumažėjo ne mažiau nei 30 procentų (bus remiamasi Valstybinei mokesčių inspekcijai PVM deklaracijose deklaruotais, o neteikiantiems PVM deklaracijų, pareiškėjo teikiamoje paraiškoje deklaruotais duomenimis).

Pagal anksčiau Vyriausybėje numatytą tvarką, priemonės verslui galėjo būti taikomos, kai ūkinės veiklos vykdytojo apyvarta sumažėjo ne mažiau nei 30 proc. ir ne mažiau nei 40 proc. ūkinės veiklos vykdytojų atitinkamame ekonominės veiklos sektoriuje taip pat patyrė apyvartos sumažėjimą.

Prekybininkai posėdžio metu neslėpė dalinio džiugesio, kad buvo atsižvelgta į jų prašymus eliminuoti reikalavimą, kad parama, finansinė subsidija būtų skiriama tokiu atveju, jeigu ne mažiau 40 proc. tos ūkinės veiklos sektoriaus nurodytu laikotarpiu patyrė apyvartų sumažėjimą. Naujai patvirtinta tvarka leis į valstybės paramą pretenduoti kur kas didesniam įmonių kiekiui. Tačiau verslininkai prašė ministrų atkreipti dėmesį į nutarimo projekte pateiktą laikotarpio apibrėžimą, kuris gali tapti kliūtimi pagalbos prašančiajam.

„Numatytas 6 mėnesių laikotarpis, nuo kovo 1 iki spalio 31. Dabartinėje situacijoje matome, kad karantinas yra pratęsiamas ir galbūt tai bus pakartotinai padaryta ir po gruodžio 17 dienos. Norėtumėme atkreipti dėmesį, kad kaip buvo kalbėta anksčiau, parama verslui bus teikiama tik sausio mėnesį kitais metais, tai gal vertėtų tą terminą patikslinti, neprisirišti prie konkretaus laiko, konkrečios datos. Pavyzdžiui, latviai nurodę 3 mėnesius iki karantino, gal vertėtų pasekti tokiu pavyzdžiu. Dabar išilginamas 6 mėnesių laikotarpis apima ir vasarą, kas gali iškraipyti bendrą situacijos vaizdą ir statistiką, nes kai nebuvo karantino, kai kurie sektoriai šiek tiek atsitiesė. Gal galima nutarimo neįbrėžti į giežtus rėmus?“ – ministrų klausė posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavusi Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė.

Skaičiuojama, kad vien pagal subsidijų priemonę į paramą galėtų pretenduoti iki 67 tūkst. įmonių. Išmokoms reikėtų apie 200 mln. eurų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių