Vyriausybė pritarė COVID-19 vakcinų pirkimui iš kompanijos „CureVac“

Reklama baigsis po sek.

Vyriausybė per trečiadienio pasitarimą pritarė beveik 1,4 mln. vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) dozių pirkimui iš farmacijos kompanijos „CureVac“. Būtent toks vakcinų kiekis atitenka Lietuvai pagal išankstinę pirkimo sutartį, kurią visų Europos Sąjungos (ES) valstybių vardu sudarė Europos Komisija (EK).

CureVac“ kuriama vakcina į Lietuvą bus pristatyta po to, kai ją užregistruos EK. Farmacijos kompanija dar nėra pateikusi registracijos prašymo.

Šiuo metu ES yra užregistruota tik viena vakcina nuo COVID-19, kurią sukūrė kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“. Pirmos šios vakcinos siuntos į Lietuvą atkeliavo gruodžio 26 ir 28 d.

Registracijos jau laukia antroji vakcina, sukurta farmacijos kompanijos „Moderna“. Šios vakcinos vertinimo išvadą Europos vaistų agentūra ketina paskelbti sausio 6 d.

Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

 

SAM Spaudos tarnyba

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių