Vyriausybė pritarė karantino griežtinimui

Reklama baigsis po sek.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija šiandien vykusiame LR Vyriausybės posėdyje pateikė siūlymą keisti karantino sąlygas Lietuvoje , numatant griežtesnius ribojimus žmonių būriavimuisi bei prekybos paslaugų teikimą. Siūlomiems pokyčiams ministrų kabinetas vienbalsiai pritarė.

Burtis galima tik po 2 asmenis

Kadangi situacija ir toliau išlieka sudėtinga, nors turim jau stabilius, nebeaugančius skaičius vidutinikškai per parą, tačiau nėra situacija teigiama, o tai sukelia labai didelį krūvį sveikatos apsaugai, todėl siūlome papildyti karantino nutarimą“, – Vyriausybės posėdžio metu klausimą pristatė laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Vyriausybė pritarė siūlymui sumažinti besibūriuojančių asmenų skaičių viešose ir kitose vietose nuo 5 asmenų iki 2 asmenų. Tarp tokių dviasmenių grupių viešose erdvėse turės būti išlaikomas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas.

Draudžiama prekyba laikinose prekybos vietose

Atsižvelgiant į tai, kad prasideda šventinis laikotarpis ir daugelyje prekybos vietų yra rengiamos kalėdinės mugės, kuriose įvairūs prekeiviai vykdo prekybą ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose, kur susirenka dideli pirkėjų srautai bei sunku užtikrinti reikalavimų laikymąsi, nuspręsta uždrausti visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose (išskyrus prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybines saleles).

Tai reiškia, kad prekyba draudžiama, kai ji vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o pavyzdžiui bendrose prekybos centrų patalpose, praėjimuose ir pan.

Taip pat nuspręsta rekomenduoti visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus tam tikru itin trumpu laiku ir tam tikroje vietoje (išskyrus prekybą internetu).

Konkurencijos Taryba siūlė atsižvelgti į galimą tokio sprendimo neigiamą poveikį. Manoma, kad tai gali daryti įtaką prekių kainoms. Neleidžiant reklamuoti, afišuoti akcijų išpardavimų, tam tikros grupės prekės gali pabrangti, be to, tokį sprendimą prekybininkai gali skirtingai traktuoti – kai kurie gal vengs nuolaidas taikyti ir pirmo būtinumo prekėms: duonai, pienui ir pan. Be to, buvo klausiama, ar priimant griežtesnius ribojimus, buvo atlikta analizė, paskaičiavimai, kiek tai padėtų sumažinti žmonių srautus prekybos centruose ar kitose prekybos vietose, ir ar tai nepažeidžia prekybininkų galimybių konkuruoti vienodomis sąlygomis. 

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras ir karantino sąlygų griežtinimo iniciatorius atkirto, kad priimamas sprendimas dėl prekybos ribojimų yra tik rekomendacinio pobūdžio.

Jeigu mes tokiu principu priimtumėme visus karantino sprendimus, tai mes iš viso nieko nenuspręstumėme. Tai tikslas yra, kad nebūtų masinių kvietimų į išpardavimus. Bet tai nėra draudimas, tai yra rekomendacija – nematau jokios grėsmės verslo konkurencingumui“, – A. Veryga.

Laikinasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis posėdžio metu neslėpė, kad ribojimai nėra be pagrindo, tam, kad mažėtų žmonių kvietimas į fizines parduotuves jis būtinas. Juokaudamas teigė, kad ir prekybininkai galėtų kūrybiškiau pažvelgti į reklamų kūrimą.

Pasvarstyti galima, kad ir tos pačios reklamos galėtų būti apeliuojančios į žmonių sąmoningumą. Pavyzdžiui, prekės – mažesne kaina, bet gausite ir virusą nemokamai. Tai galima rasti įvairių būdų“, – posėdžio metu teigė Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Ribojimai ugdymo įstaigose posėdžio metu svarstyti nebuvo.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių