Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui

Reklama baigsis po sek.

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui įsigyti vakciną nuo koronaviruso (COVID-19) iš farmacijos kompanijos „Sanofi Pasteur & GSK“ pagal išankstinę pirkimo sutartį, įsigyjant 1,5 mln. vakcinų dozių.

Kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis Lietuva yra prisijungusi prie Europos Komisijos iniciatyvos, pagal kurią Lietuva galės įsigyti vakciną nuo koronaviruso. Lietuva siekia vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų tam, kad kuo greičiau būtų galima pradėti naudoti veiksmingą ir saugią vakciną, registruotą Europos Komisijos sprendimu.

SAM primena, kad Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Šiuo metu Lietuva yra apsisprendusi dėl vakcinų įsigijimo iš farmacijos kompanijų „Astra Zeneca“ ir „Janssen Pharmaceutica NV“ įsigijimo.

Iki šiol apsispręsta įsigyti vakciną nuo koronaviruso iš trijų kompanijų, bet Vyriausybė svarstys dėl galimybės įsigyti vakciną ir iš kitų gamintojų.

20 tūkstančių eurų – vakcinos atgabenimui į Lietuvą

Daliai vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) kūrėjų jau įžengus į trečiąją klinikinių tyrimų stadiją, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sudaryta speciali darbo grupė pradėjo rūpintis saugiu ir sklandžiu vakcinos atgabenimu ir saugojimu. Ministrų kabinetas per trečiadienio posėdį pritarė SAM siūlymui įsigyti farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcinos transportavimo paslaugas ir skirti 20 tūkst. eurų šioms paslaugoms įsigyti.

Kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis dalyvaudama bendrame Europos Komisijos organizuojamame vakcinos pirkime, Lietuva jau apsisprendė iš „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. vakcinos dozių, kai tik vakcina bus pagaminta.

Išankstinės pirkimo sutartys taip pat yra sudarytos su farmacijos kompanijomis „Janssen Pharmaceutica NV“ ir „Sanofi-GSK“.

SAM primena, kad Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Vakcinos pateks į rinką tik užbaigus jų klinikinius tyrimus.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių