Vyriausybė švelnina toną: Galimybių pasui tiks ir antigeno testas, viešuoju transportu galės naudotis visi

Reklama baigsis po sek.

Šiandien Vyriausybės posėdžio darbotvarkėje klausimas dėl Galimybių paso suteikimo ar taikymo korekcijų net nebuvo įtrauktas. Poreikį susitikimo pradžioje išreiškė Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė–Motiejūnienė. Artėjant rugsėjo 13-ajai, kuomet įsigalios vadinamasis „nepasiskiepijusių karantinas“, ministrų kabinetas pritarė siūlymui koreguoti Galimybių paso suteikimo ir taikymo algoritmus.

Pakeitimo projektu nustatyta dar viena galimybė gauti Galimybių pasą – šis dokumentas bus išduodamas ir atlikus greitąjį SARS-CoV-2 antigeno testą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti (anksčiau buvo laikomasi griežtos pozicijos, jog GP tinkamas bus tik PGR tyrimo metodas, privačiose įstaigose kainuojantis 75-85 eurus).

Taip pat projekte nustatyta išimtis, kad nuo rugsėjo 13 dienos kelionėms vietiniu ir tarpmiestiniu transportu Galimybių pasas nebus reikalingas, veikla bus reguliuojama operacijų vadovo sprendimais. Pastarieji kol kas nedetalizuojami, tikėtina, visuomenei bus pristatyti vėliau.

Siūlomas sprendimas ir dėl aukštojo ar tęstinio profesinio mokymo studentų, kurie iki rugsėjo 13 dienos dar nespėjo pasiskiepyti pagal pilną vakcinavimo schemą, dėl šios priežasties negali gauti Galimybių paso ir dalyvauti paskaitose kontaktiniu būdu. Šiandien pritarta siūlymui taikyti išimtį iki spalio 15 dienos. Asmenys, kurie mokosi pagal tęstinio profesinio mokymo programą ar aukštosiose mokyklose ir kuriems profilaktinis tyrimas COVlD-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti atliekamas ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio tyrimo atlikimo, turi galimybę dalyvauti studijose ir mokytis testuodamiesi tokia pačia tvarka kaip dėstytojai, tačiau tokia galimybė galioja tik iki 202I m. spalio 15 dienos.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių