Vyriausybė tikslins ūkinės veiklos ribojimus

Reklama baigsis po sek.

Trečiadienį LR Vyriausybės posėdyje bus svarstomas Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamas siūlymas patikslinti kai kuriuos ūkinės veiklos ribojimus. Tokiu būdu siekiama įvesti dar daugiau aiškumo dėl visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino režimo sąlygų. 

“Sulaukiame tikrai daug pranešimų, kai yra nuomojami baseinai, pirtys ir panašiai, prisidengiant patalpų nuoma. Ir tai daro ne tik juridiniai, bet ir fiziniai asmenys. Pastebime, kad gyventojai vis dar aktyviai ieško, kaip apeiti tam tikrus karantino ribojimus. Tai bus patikslinimai, kur matom, kad yra spragų“, – teigė laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas A. Veryga.

Teikiamame nutarimo projekte pažymėtina, kad ribojimai bus tikslinami pramogų, sporto ir kultūros sektoriuose, nepaliekant spragų, o aiškiai nurodant, kad baseinuose, pirtyse ir laisvalaikio erdvėse negali būti teikiamos paslaugos nei viešiems, nei asmeniniams renginiams, susibūrimams:

“Draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas (toliau – laisvalaikio paslaugos), draudžiamas laisvalaikio paslaugų įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų lankymas, fizinis lankytojų aptarnavimas ir šių įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, individualius (vienam lankytojui) fizinio aktyvumo užsiėmimus, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas”, – rašoma parengtame sveikatos apsaugos ministerijos nutarimo projekte.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių