Vyriausybei siūloma dar kartą švelninti karantiną

Reklama baigsis po sek.

Vakar vykusio COVID-19 komiteto posėdžio metu buvo priimti sprendimai dėl papildomų valstybinio karantino švelninimo priemonių. Vertindami šalyje esančią epidemiologinę situaciją, ministrai siūlo atsisakyti masinių susibūrimų, sporto renginių su žiūrovais ir kitų ribojimų.

Nuo birželio pradžios siūloma atsisakyti apribojimo, kuris nustato, jog viešose vietose gali burtis ne didesnės kaip 5 asmenų grupės. Be viso kito tai reiškia, kad bus galima žaisti gatvės krepšinį, futbolą ir kitus „kontaktinius“ žaidimus.

Sporto renginiams nustatomos tokios pat sąlygos, kaip ir kitiems renginiams. Atvirose erdvėse jie galės vykti, kai susirinks ne daugiau nei 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų.

Jei epidemiologinė situacija neblogės, skaičius planuojama didinti palaipsniui. Preliminariai nuo birželio 15 dienos dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse galėtų didėti iki 500, uždarose – iki 150-ies.

Nuo birželio pradžios pilnai atveriama siena su Latvija. Laisvas judėjimas, nebelieka jokių postų ir patikrinimų.

Atsižvelgus į verslo asociacijų prašymą, restoranų, kavinių, kitų maitinimo įstaigų, taip pat naktinių klubų veiklą planuojama ilginti iki 23 valandos.

Kaukių dėvėjimo reikalavimai nesikeis. Viešose vietose jų dėvėti nebeprivaloma, taip pat valgant bei geriant viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseinuose ar pirtyse. Tačiau veidą dengiančias priemones vis dar reikia dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų – turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos, vieši renginiai, ekskursijos, viešojo transporto įlaipinimo vietos, taip pat ir viešasis transportas.

Visiems šiems siūlymams dar turės pritarti Vyriausybė. Ji rytoj (trečiadienį) nuspręs ir dėl karantino pratęsimo arba nutraukimo.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių