Žiauriai nužudytos I. Strazdauskaitės kaltininkams paskirtos griežtesnės bausmės

Reklama baigsis po sek.

Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Generalinės prokuratūros prokurorų ir nukentėjusiųjų skundus baudžiamojoje byloje dėl žiauriai nužudytos Ievos Strazdauskaitės, Latvijos piliečių plėšimo ir kaltinamiesiems skyrė griežtesnes bausmes. Kaltinamajam K. B. skirtas įkalinimas iki gyvos galvos, o M. B. – skirta subendrinta 19 metų laisvės atėmimo bausmė. Abu asmenys pripažinti kaltais dėl žiauraus merginos nužudymo, dviejų plėšimų, turto sunaikinimo, neteisėto laisvės atėmimo. Kaltinamajam L. B. Kauno apygardos teismas š. m. balandžio 3 dieną jau skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Griežtesnė bausmė yra skirta ir kaltinamajam T. Z., kuris Kauno apygardos teismo pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo 2016 m. balandžio mėn. plėšimo būdu užvaldant Latvijos piliečių automobilį „VW Passat“. Jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė. Kaltinamajam A. S., pripažintam kaltu dėl bendrininkavimo 2017 m. kovo mėn. plėšimo būdu užvaldant automobilį „Audi A7“ ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, skirta subendrinta 4 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Kauno apygardos teismas T. Z. buvo skyręs 2 metų laisvės atėmimo bausmę, A. S. – 2 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Lietuvos apeliacinis teismas taip pat priteisė ir civilinius ieškinius: po 40 tūkst. eurų nužudytos merginos tėvams nusikaltimu padarytoms žaloms atlyginti ir skyrė turto konfiskavimą dėl nerastų pagrobtų daiktų, išieškant turto vertę atitinkančias pinigų sumas iš kaltinamųjų.

2017 m. kovo mėnesį Lietuvos visuomenę sukrėtė ciniškas ir žiaurus nusikaltimas, kai greitkeliu „Klaipėda – Kaunas – Vilnius“ važiavusi jauna mergina buvo pagrobta ir, pasisavinus automobilį bei jos daiktus, brutaliai nužudyta.

Nuo pat pranešimo apie netikėtą merginos dingimą intensyviai dirbę Kauno vyriausiojo policijos komisariato ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai bei ikiteisminiam tyrimui vadovavę prokurorai per keletą dienų nustatė įtariamuosius ir rado merginos kūną.

Tyrimo metu buvo atskleistas ir 2016 m. įvykdytas dviejų Latvijos piliečių užpuolimas, kurio metu buvo pagrobtas jų automobilis ir daiktai.

2018 m. gegužės mėnesį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente buvo surašytas kaltinamasis aktas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių